مریم نقاش زرگران در چهارمین روز از اعتصاب غذا

مریم نقاش زرگران، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین، از روز پنج شنبه ۶ خردادماه در اعتصاب غذا به سر می برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مریم نقاش رزگران، نوکیش مسیحی محبوس در زندان اوین، در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و ممانعت از آزادی مشروط، از روز پنج شنبه ۶ خردادماه دست به اعتصاب غذا زده است و هم اکنون در چهارمین روز از اعتصاب غذا، در وضعیت وخیم جسمانی قرار دارد.

گفتنی است که روز یکشنبه ۹ خردادماه، این نوکیش مسیحی، جهت اعتراض به وضعیت پرونده خود، از رفتن به ملاقات خودداری کرده و سایر زندانیان او نیز با وی همراهی کردند.

مریم نقاش زرگران،  ۳۵ ساله ، نخستین بار در اوایل زمستان سال ۱۳۹۱ به جرم «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت شد. در روز دستگیری از پلیس امنیت مستقر در خیابان وزراء تهران با منزلش تماس گرفته و احضار می‌شود که همانجا به مدت ۳ روز در بازداشت موقت بود. پس از آن به زندان اوین منتقل و برای ۱۹ روز در بازداشتگاه زندان اوین بازداشت می‌ماند تا اینکه با سپردن قرار وثیقه سند آزاد می‌گردد.

ماموران امنیتی از زمان بازداشت وی تاکنون بدفعات خانه و محل سکونت این نوکیش مسیحی را مورد بازرسی و تفتیش قرار می دهند که برخی از وسایل شخصی بهمراه جزوه ها و کتاب های مربوط به مسیحیت را ضبط و با خود می برند.

خانم نقاش زرگران پس از تشکیل دادگاه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی محمد مقیسه به جرم « فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به چهار سال زندان محکوم می شود». بر این اساس حکم صادره در دادگاه تجدید نظر نیز تغییری نکرد . ” نسیم” در تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۱۳۹۲ برای اجرای حکم فراخوانده شد و از آن زمان تاکنون در بند نسوان زندان اوین به سر می برد.

لازم به ذکر است که وی سابقه عمل جراحی در ناحیه قلب را نیز داشته به دلیل فشارهای روانی درون زندان دچار نارسایی مجدد قلبی شد است.

وی همچنین به دلیل وضعیت نامناسب شرایط زندان از نظر روحی نیز از افسردگی رنج می برد.

Related posts

1 Comment

  1. Pingback: گزارش تکمیلی:انتقال مریم نقاش زرگران به بیمارستان/ اعتراض جمعی زندانیان بند نسوان به بی‌توجهی مسئولان | حقوق بشر در ایران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *