صدور حکم یک سال و سه ماه حبس دیگر برای سمانه نوروزمرادی

دادگاه انقلاب برای سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی و مبارز مشروطه خواه، در پرونده جدیدی حکم سه سال و نه ماه حبس صادر کرده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سمانه نوروز مرادی که جهت سپری کردن حکم سه سال و نه ماه حبس در زندان اوین محبوس است، در پرونده جدیدی بابت اتهامات «تشویش اذهان عمومی» و «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام علیه امنیت ملی» به یک سال و سه حبس دیگر محکوم شده؛ این حکم به دلیل عنوان جاوید شاه در پیام نوروزی مبارز مشروطه خواه صادر شده است.

این حکم در حالی صادر شده که سمانه نوروز مرادی به دلیل ابتلا به سرطان سینه نیاز به درمان فوری دارد.

سمانه نوروزمرادی، متولد ۱۳۶۵ و فوق‌لیسانس کارگردانی تئاتر، شهریور ۱۳۹۷ به دلیل فعالیت در کانال تلگرامی «کمپین بازگشت شاهزاده» توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و پس از حدود یک ماه بازجویی، با تودیع وثیقه پانصد میلیون تومانی به‌صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

این فعال مدنی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «ایمان افشاری» با اتهامات «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق عضویت در کانال‌های معاند همچون کمپین بازگشت شاهزاده»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» محاکمه و به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم طی دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال و ۹ ماه حبس کاهش پیدا کرد و از چهارم اردیبهشت ۱۳۹۸ اجرا شد.

گفتنی است، سمانه نوروز مرادی که پیش از بازداشت به بیماری لوپوس مفصلی مبتلا بود، در دوران بازداشت به‌دلیل محرومیت از خدمات درمانی، به عفونت و تومور سینه مبتلا شده است و تجویز داروهای خودسرانه برای این زندانی سیاسی به دلیل عدم بررسی دقیق این بیماری، باعث بروز عوارض جسمانی دیگری همچون خون‌ریزی چشمی، کیست تخمدان، سنگ کلیه، ورم روده و زخم معده برای وی شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.