قطع درختان ورزشگاه آزادی همچنان ادامه دارد/ محیط زیست خط قرمز نیست؟ + تصاویر

روند قطع شدن درختان مجموعه ورزشی آزادی همچنان ادامه دارد و مسئولان هیچ واکنشی نسبت به این موضوع از خود نشان نمی‎دهند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، هفتم مردادماه سال گذشته بود که در گزارشی مستند با عنوان «خشک شدن و قطع درخت‌های جنگل‌ ورزشگاه آزادی؛ فضای سبز در حال نابودی » خبر از رخ دادن فاجعه‎ای بزرگ در ورزشگاه آزادی دادیم. مجددا در تاریخ ۱۵ آذرماه سال گذشته «تسنیم» با انتشار خبری با عنوان «قلع و قمع درختان ورزشگاه آزادی ادامه دارد؛ وقتی همه خوابند» پرده از ادامه نابودی فضای سبز این ورزشگاه قدیمی برداشت.

امروز روند قلع و قم درختان ورزشگاه آزادی نه تنها قطع نشده بلکه نسبت به گذشته سرعت بیشتری هم گرفته است. این اتفاق در حالی رخ می‎دهد که همین هفته پیش بود که نیکوخصال مدیریت وقت مجموعه ورزشی آزادی به دلیل آنچه عبور از خط قرمز‎ها اعلام شد از سمتش برکنار و سید حسین طباطبایی سرپرست فدراسیون کاراته، سکان‎دار این مجموعه بزرگ و قدیمی کشور شد.

امروز درختان ضلع شرقی مجموعه ورزشی آزادی در حالی نابود می‎شوند که حواس هیچ مسئولی به این مجموعه نیست. درختانی که شُش‎های تنفسی این مجموعه ورزشی قدیمی هستند به راحتی از بین می‎روند اما ای کاش مسئولان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی که متولی اصلی نگهداری این مجموعه ورزشی هستند بدانند که فضای سبز و محیط زیست هم خط قرمز پررنگی برای کشور است.

در زیر عکس‎های مربوط به اتفاق امروز را مشاهده می‎کنید:

  • قطع درختان ورزشگاه آزادی
  • قطع درختان ورزشگاه آزادی
  • قطع درختان ورزشگاه آزادی
  • قطع درختان ورزشگاه آزادی

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *