حضور گزینشی بانوان ایرانی در استادیوم آزادی

بانوان ایرانی بعد از مدت‌ها دوباره به استادیوم آزادی راه پیدا کردند. در جریان بازی ایران و صربستان از هفته سوم لیگ جهانی والیبال تعدادی از خانم‌های ایران موفق شدند به استادیوم راه پیدا کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از عصر ایران، تصاویر تلویزیونی که از مسابقات لیگ چهانی به نمایش در می آید تایید کننده حضور بانوان ایرانی در استادیوم است.

این اتفاق در شرایطی رخ داده که میزبانی ایران در مسابقات لیگ جهانی مشروط به حضور بانوان در استادیوم شده بود و مسوولان فدراسیون والیبال رایزنی‌های گسترده‌ای را انجام دادند که بتوانند بانوان را به استادیوم آزادی بیاورند.

حضور بانوان ایرانی در استادیوم‌های ورزشی هرچند طبق قانونی نانوشته ممنوع بود اما در سال های نه چندان دور این ممنوعیت فقط به حضور در استادیوم‌های فوتبال محدود می‌شد و خانم‌های ایرانی اجازه داشتند دیدارهای ملی بسکتبال و والیبال را از نزدیک ببنید.

البته حضور بانوان در این بازی با بلیط فروشی انجام نشده و به نظر می رسد فدراسیون والیبال به صورت گزینشی تعدادی از بانوان را برای حضور در استادیوم انتخاب کرده است. بانوانی که شامل بازیکنان والیبال ملی پوش هم می شده.

در طی ۱۰ سال گذشته ورود بانوان برای دیدن بازی‌های ورزشی کاملا ممنوع بوده است و این اولین دیداری است که پس از سال‌ها مجوز حضور بانوان را هم دارد.

حضور بانوان ایرانی البته با پوشش تصویری تلویزیون همراه بود تا مساله میزبانی ایران را دچار مشکل نکند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *