مرگ بیش از ۲۲ هزار نفر در حوادث رانندگی شهریور ماه های ۱۰ سال گذشته

 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد، در شهریور ماه های ۱۰ سال گذشته (۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴) ۲۲ هزار و ۶۸۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم ۱۰٫۸ درصد از کل تلفات رانندگی این مدت را در برمی گیرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، از اعلام روز شنبه سازمان پزشکی قانونی کشور، هر چند طی ۱۰ سال اخیر شاهد کاهش آمار تلفات حوادث رانندگی در شهریور بوده ایم به نحوی که این آمار از سه هزار و ۲۴۰ کشته در سال ۱۳۸۵ به یکهزار و ۷۱۸ کشته در سال ۱۳۹۴ رسیده است؛ اما تلفات تصادفات در شهریور ماه همچنان رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد.

مرگ روزانه ۵۵٫۴ نفر در تصادفات شهریور

بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که میانگین مرگ روزانه افراد در حوادث رانندگی شهریور ماه از ایام نوروز نیز بیشتر است. به عنوان نمونه در سال گذشته (۱۳۹۴)، ۹۶۸ نفر در حوادث رانندگی نوروز جان باختند که میانگین روزانه آن برابر با ۴۸٫۴ نفر گزارش شده؛ این در حالی است که آمار تلفات شهریور ماه همان سال یکهزار و ۷۱۸ نفر یعنی روزانه ۵۵٫۴ نفر بوده است.
یادآور می شود طی ۱۰ سال گذشته (۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴) به طور کلی ۲۱۰ هزار و ۶۷۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که ۲۲ هزار و ۶۸۴ نفر آن تنها مربوط به ماه شهریور است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.