تداوم اعتصاب غذای موزیسین ایرانی در زندان اوین

مهدی رجبیان، موزیسین ایرانی در بند، در اعتراض به مخالفت با مرخصی استعلاجی و انتقال به بند هشت اوین هم اکنون در یازدهمین روز از اعتصاب غذا و دارو قرار دارد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مهدی رجبیان از روز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه در اعتراض به مخالفت مقامات قضایی با مرخصی استعلاجی و انتقال به بند هشت اوین اقدام به اعتصاب غذا و دارو کرده است. این درحالی‌است که این هنرمند دربند بنا به دستور پزشک معالج، برای جلوگیری از بروز یک بیماری خود ایمنی، نیازمند رسیدگی پزشکی و انجام تزریقات دارویی می باشد و اعتصاب غذا و دارو سلامت وی را در وضعیت هشدار هنده یی قرار داده است.

گفتنی است که وی در چهارمین روز از اعتصاب غذا و دارو، دچار تشنج گشت و به بهداری زندان اوین منتقل شد.

مهدی رجبیان و حسین رجبیان، دو هنرمند ایرانی که پیش‌تر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” هرکدام به شش سال زندان محکوم شدند، در شانزدهم خردادماه جهت اجرای حکم راهی زندان اوین گشتند.

حکم صادره از سوی شعبه۵۴ دادگاه انقلاب اسلامی، برای هرکدام به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه تعیین و به اجرای احکام دادسرای زندان اوین ارسال‌شده بود.

این دو در جریان برگزاری دادگاه از حق داشتن وکیل محروم بوده‌اند، می‌گوید که محاکمه‌شان تنها یک ربع طول کشیده است. یک منبع آگاه می‌گوید: «آن‌ها در حین بازجویی وکیل نداشته‌اند. در دادگاه هم وکیل نداشته‌اند، چون گفته‌شده که پرونده‌شان به شکلی است که خودشان باید توضیح بدهند.»

مهدی رجبیان سال ۹۲ تدوین و ضبط آلبومی به نام «تاریخ ایران به روایت سه‌تار» را آغاز کرد که به نظر می‌رسد بیانیه‌ و توضیح او درباره این آلبوم و اعلام خبر پخش آن در سایت برگ‌ موزیک، از جمله دلایل بازداشتش بوده است. در این آلبوم تمام جنگ‌های ایران با سه‌تار روایت شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.