ضرب و شتم و بازداشت محمدرضا عالی پیام در پاسارگاد شیراز

محمدرضا عالی پیام، شاعر منتقد، روز جمعه هفتم مهرماه، در پاسارگاد شیراز از سوی نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و دستگیر شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی ضمن ضرب و شتم محمدرضا عالى پیام در پاسارگاد شیراز، وی را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.

به گفته خانواده این شاعر معاصر، وی از زمان دستگیری به داروهای ضروری خود و غذا دسترسی نداشته است.

محمدرضا عالی پیام ملقب به هالو، شاعر معترض، عضو کانون فیلم‌نامه نویسان سینمای ایران و مدیرمسئول مؤسسه تبلیغاتی دایره مینا، در آخرین مورد در روز ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ بازداشت و به اتهام «اتهام تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» محاکمه شد. وی با پایان دوران محکومیت، روز چهارشنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۴، از زندان رجایی شهر آزاد گردید.

Related posts

3 Comments

 1. اصل حقوق بشر هخامنشي

  قسمتی ازمتن کتیبۀ بیستون(کتیبه وحشیگری هخامنشیها)
  ۱) …فرورتی دستگیر شد، به سوی من آورده شد، بینی، گوش ها، زبان او را بریدم و یک چشم اش را درآوردم، بر درگاه من، او در زنجیر نمایش داده شد، تمام مردم او را دیدند، سپس، در اکباتان تیر به مقعد او فرو کردم و در دژ، در اکباتان، به دار آویختم (پی یر لوکوک، کتیبه های هخامنشی، ۲۲۸، ۲۲۹ )
  ۲) من تصمیم گرفتم ارخه و مردانی که وفاداران اصلی او بودند در بابل تیر به مقعدشان فرو شود. این آن کاری است که من کردم (پی یر لوکوک، کتیبه های هخامنشی، ۲۴۳ تا ۲۴۵)
  ۳) من تصمیم گرفتم که ارخه و بزرگانی را که با او بودند روی تیر نوک تیز بگذارند. آن گاه ارخه و مردانی که وفا داران اصلی او بودند، در بابل تیر به مقعدشان فرو شد. در کل کشتگان و بازماندگان سپاه ارخه ۲۴۹۷ تن بودند. (پی یر لوکوک، کتیبه های هخامنشی، ۲۴۴)
  ۴)… در بابل، تیر به مقعد ندینتبیره و بزرگانی که با او بودند فرو کردم. تمام ۴۹ نفر را کشتم. این آن کاری است که در بابل کردم (پی یر لوکوک، کتیبه های هخامنشی، ص ۲۲۷)
  ۵) … به خواست اهوره مزدا، سپاه من سپاه شورشیان را شکست داد و چیژتخمه را دستگیر کرد، او را به سوی من آوردند، آن گاه، من بینی و گوش هایش را بریدم و یک چشم اش را درآوردم، در درگاه من، او زنجیر شده به نمایش گذاشته شد، تمام مردم او را دیدند، سپس در اربئیلا تیر به مقعد او فرو کردم (پی یر لوکوک، کتیبه های هخامنشی، ص ۲۳۴)

  Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *