افزایش ۱۵ درصدی بیماران تنفسی

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از افزایش ۱۵ و هفت درصدی بیماران تنفسی و قلبی در پی تشدید آلودگی هوا تهران خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، پیر‌حسین کولیوند درباره وضعیت مراجعات اورژانس تهران در پی تشدید آلودگی هوا، از افزایش ۱۵ درصدی تماس‌ها با ۱۱۵ در روزهای آلودگی هوا خبر داد و گفت: بر این اساس تعداد تماس‌ها با ۱۱۵ از ۹۷۳۴ تماس در ۲۰ آبان‌ماه به ۱۲ هزار و ۱۲۵ تماس در ۲۵ آبان‌ماه رسیده است. در عین حال در روزهای آلودگی تهران با افزایش ۱۰ درصدی ماموریت‌های اورژانس مواجه بودیم.

وی افزود: همچنین از روزهای ۲۲ تا ۲۴ آبان‌ماه شاهد افزایش ۱۵ و هفت درصدی بیماران تنفسی و قلبی نسبت به روزهای قبل از آلودگی بودیم. به طوری‌که تعداد بیماران تنفسی از روزهای ۱۹ تا ۲۱ آبان‌ماه و قبل از آلودگی ۲۹۰ نفر بود که این تعداد در روزهای ۲۲ تا ۲۴ به ۳۳۵ نفر افزایش یافت. همچنین ۶۰۰ بیمار قلبی در روزهای قبل از آلودگی داشتیم که تعدادشان در پی تشدید آلودگی تهران به ۶۴۰ نفر افزایش پیدا کرد.

کولیوند درباره تمهیدات اورژانس به دنبال آلودگی هوای پایتخت گفت: اورژانس تهران تیم‌هایش را در ۳۱ نقطه پایتخت مستقر کرده و علاوه بر پایگاه‌های شهری موجود، هشت دستگاه آمبولانس در میادین و راه‌های اصلی پایتخت مستقر شدند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.