تهدید مریم کریم بیگی از سوی مأموران وزارت اطلاعات؛ “خانه‌تان را آتش خواهیم زد”

مریم کریم بیگی، فرزند شهناز اکملی و خواهر مصطفی کریم بیگی (جان‌باخته عاشورای ۸۸) به‌صورت تلفنی از سوی مأموران وزارت اطلاعات تهدید شده است که “خانه‌شان را آتش خواهند زد.”

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جاری، مأموران وزارت اطلاعات طی تماس تلفنی به مریم کریم بیگی، وی را تهدید کرده و اعلام داشته‌اند؛ “خانه‌تان را آتش خواهیم زد.” این تماس در حالی صورت گرفته است که مادر خانم کریم بیگی، شهناز اکملی، هم‌اکنون در بازداشت وزارت اطلاعات به سر می‌برد.

گفتنی است، دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی همچنان از آزادی شهناز اکملی به قید وثیقه جلوگیری می‌کنند و وی بدون دسترسی به وکیل و محروم از ملاقات با خانواده در اوین زندانی است.

شهناز اکملی یک روز پس از بازداشت در تماس تلفنی کوتاهی با خانواده‌اش از حضور خود در زندان اوین خبر داد و گفت که به او قول داده‌اند که با قرار وثیقه آزاد شود ولی پس از مراجعه خانواده کریم بیگی به دادسرا به آنها گفته شده بود «هیچ قراری مبنی بر آزادی خانم اکملی نبوده و حتی قرار وثیقه‌ای هم اعلام‌نشده است.»

خانم اکملی در تماس تلفنی خود با خانواده از نگهداری خود در «سلول‌های چندنفره» بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده بود.

صبح روز ششم بهمن‌ماه، شش تن از نیروهای امنیتی وابسته به وزارت از اطلاعات با مراجعه و تفتیش منزل شهناز اکملی، وی را بازداشت و به زندان اوین منتقل نمودند.

مأموران وزارت اطلاعات که دارای حکم از دادستانی تهران بودند، به مدت چندین ساعت دست به تفتیش منزل زده و تمامی وسایل شخصی خانم اکملی را ضبط کرده‌اند.

مصطفی کریم بیگی، در اعتراضات عاشورای ۱۳۸۸، در حوالی خیابان نوفل لوشاتو از سوی نیروهای امنیتی مورد اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفت و درگذشت. خانواده وی می‌گویند پیکر او کالبدشکافی شده بود و اثر گلوله در پیشانی‌اش مشهود بوده است. باوجود سکونت وی در تهران، مأموران امنیتی اجازه دفن او را در شهر تهران نداده‌اند و به همین خاطر خانواده او مجبور شدند او را در روستای جوقین در شهریار تهران دفن کنند.

Related posts

1 Comment

 1. علی

  با سلام
  من هرچی تاریخ را مطالعه میکنم
  وقیحتر / بیشرمتر / بد سیرت تر از این حکومتیان ندیدم
  نه ارزش زن را میدانند / نه بچه / نه نخبه / نه دانشمند
  فقط حرف خود را میزنند مثل ان سعید قاسمی بد زبان
  که به اقای هاشمی رفسنجانی توهین کردند
  البته از این جماعت که سر قافلشان دزد و قاتل هست
  نبایدذ بیش از این انتظار داشت

  Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.