بازداشت مهدی خزعلی از سوی مأموران وزارت اطلاعات

امروز یکشنبه ۱۷ بهمن‌ماه، مهدی خزعلی از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جاری نیروهای وزارت اطلاعات مهدی خزعلی را مقابل دفترش بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند.

آمد نیوز دراین‌باره نوشته است؛ وی اعلام کرده که از لحظه بازداشت از خوردن آب و غذا امتناع و اعتصاب غذای خشک خواهد کرد.

خزعلی روز چهارشنبه ۱۳ بهمن‌ماه در نشست سرای اهل قلم با قرائت بیانیه‌ای اعلام کرد: «۲۲ بهمن از خانه‌های‌مان بیرون نمی‌آییم و سیاهی لشگر اعداء نخواهیم شد! به خیابان نمی‌آییم تا قتل و غارت، جرم و جنایت، جهل و حماقت و حبس و اسارت را تایید کنیم. ۲۲ بهمن به احترام آزادی و دموکراسی در خانه می‌مانیم تا خودکامگان و انحصارطلبان، غارتگران و چپاولگران، دزدان و اختلاسگران در خیابان تنها بمانند. تا مردم هیئت مرتزقه – که بر خوان گسترده انقلاب نشسته و «حتی اذا بلغت الحقوم» خورده‌اند – را بشناسند.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «سالها است که حضور مردم را مصادره به مطلوب کرده‌اند، با هزار ترفند مردم را به خیابان کشانده و سپس همه را به نفع خویش مصادره کردند و نام این حضور را تأیید و بیعت گذاشتند! از عروسک‌های خیمه شب بازی، نمایش عروسکی، نمایش خیابانی و هنرپیشه‌ها استفاده ابزاری کردند تا مردم را به خیابان کشند و سپس همه را یک‌جا مصادره کنند!»

به نظر می‌رسد خشم برخی لایه‌های امنیتی در جمهوری اسلامی از این فراخوان، باعث بازداشت مهدی خزعلی شده است.

هنوز مشخص نیست خزعلی به کدام بند امنیتی منتقل شده است.

خزعلی پیش از این نیز در یک فایل صوتی در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به وسیله خفگی در آب تأیید کرد و پزشکان بیمارستان شهدای تجریش را به خاطر عدم انتقال جسد به پزشکی قانونی و صدور گواهی فوت با فشار قوه‌ی قضاییه، مورد شماتت قرار داد.

مهدی خزعلی پزشک ایرانی (متخصّص چشم پزشکی)، فرزند مرحوم آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسّسهٔ فرهنگی انتشاراتی اباصالح است.

مهدی خزعلی در سالیان اخیر به دفعات بازداشت و به کرات در اعتراض به ظلم و بیداد و عدم پایبندی به آیین دادرسی در سیستم قضایی، دست به اعتصاب غذا زده و در مجموع در هفت نوبت، ۲۸۵ روز اعتصاب غذا داشته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.