محمدرضا نکونام؛ پایان مرخصی و بازگشت به زندان ساحلی قم

روز گذشته، محمدرضا نکونام، روحانی در بند، با پایان مرخصی به زندان ساحلی قم بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمدرضا نکونام، زندانی عقیدتی که پیش‌تر در تاریخ ۲۸ اسفندماه به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود، روز گذشته چهاردهم فروردین‌ماه با پایان مرخصی به زندان ساحلی قم بازگشت.

گفتنی است، در ماه گذشته، پزشکی قانونی برای سومین بار برای این روحانی منتقد که به ۵ سال حبس تعزیری محکوم است، عدم تحمل کیفر صادر کرد.

آیت‌الله نکونام پس‌ازآنکه از مواضع آیت‌الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، در یازده دی‌ماه سال ۹۳ بازداشت و به سلول انفرادی در زندان قم منتقل شد. وی پس از دو ماه حبس در انفرادی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان انتقال می‌یابد. این روحانی منتقد بدون شاکی خصوصی در دادگاهی، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

حکم دادگاه بدوی در شرایطی به آیت‌الله نکونام ابلاغ شده که او هوشیاری کامل نداشته و در پی سکته مغزی در بیمارستان به سر می‌برده است. این روحانی تاکنون چندین بارهم به این موضوع اعتراض کرده و دو نامه نوشته اما تاکنون جوابی از مسئولین نگرفته است.

پس از بازداشت نکونام، دادگاه ویژه روحانیت قم از توزیع رساله این روحانی جلوگیری کرده و کلیه کتاب‌های او را جمع آوری کرده است. به نوشته وب‌سایت شخصی نکونام، او بیش از یک صد مقاله و کتاب در عنوان‌های مختلف فقهی و معرفتی دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *