آسیب‌دیدگی مریم نقاش زرگران از ناحیه پا در پی درگیری در بند نسوان/ محرومیت از حق درمان

طی هفته گذشته مریم نقاش زرگران، نوکیش مسیحی، به دنبال درگیر شدن یک زندانی عادی با وی، از ناحیه پا آسیب دیده است اما مسئولین زندان اوین تا کنون هیچ‌گونه اقدامی برای اعزام وی به بیمارستان انجام نداده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در روزهای گذشته یک زندانی عادی با مریم نقاش زرگران، نوکیش مسیحی محبوس در بند نسوان اوین، درگیر شده و در پی تنش و ضرب و شتم، این نوکیش مسیحی از ناحیه پا مجروح گشته است؛ بااین‌حال مسئولین زندان تا کنون از اعزام وی به بیمارستان خودداری کرده‌اند.

خانم نقاش زرگران پس از این اتفاق شکایتی را تنظیم کرده و به مسئولین تحویل داده است.

شایان ذکر است که دوران محکومیت مریم نقاش زرگران در خردادماه سال جاری به پایان رسیده اما مسئولان قضایی از آزادی این زندانی عقیدتی به بهانه غیبت جهت مرخصی امتناع می‌کنند.

مریم نقاش‌زرگران، ۳۵ ساله، در اوایل زمستان سال ۱۳۹۱ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» توسط نیروی انتظامی احضار و به مدت سه روز در بازداشت موقت در بازداشتگاه پلیس امنیت مستقر در خیابان وزراء نگهداری می‌شود. هم‌زمان با بازداشت وی نیروهای امنیتی به منزل وی یورش برده و بعد از تفتیش منزل، وسایل شخصی و کتاب‌های مربوط به دین مسیحیت را ضبط می‌کنند. وی پس از انتقال به زندان اوین به مدت ۱۹ روز مورد بازجویی قرار می‌گیرد و سپس با تودیع وثیقه آزاد می‌شود.

خانم نقاش‌زرگران در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» به چهار سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره عیناً توسط دادگاه تجدیدنظر تائید می‌شود. وی از تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۹۲ در بند نسوان زندان اوین در حال سپری کردن حکم می‌باشد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.