سی‌امین روز از اعتصاب غذای وحید صیادی‌نصیری؛ بی‌توجهی مددکاران ویژه زندانیان سیاسی-امنیتی به وضعیت وی

وحید صیادی‌نصیری، زندانی سیاسی محبوس در بند چهار زندان اوین، در حالی سی امین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می‌گذارد که تاکنون هیچ‌یک از مسئولین زندان اوین واکنشی نسبت به وضعیت وی نداشته‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۱ خردادماه مددکاران ویژه زندانیان سیاسی-امنیتی در بند چهار زندان اوین حضور یافته و بدون اینکه با وحید صیادی نصیری ملاقات و یا گفتگویی داشته باشند زندان را ترک کرده‌اند؛ این در حالی است که وحید صیادی‌نصیری از تاریخ ۲۳ اردیبهشت‌ماه در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و محرومیت از حق ملاقات دست به اعتصاب غذا زده و پس از یک ماه اعتصاب هم‌اکنون با تنگی نفس شدید مواجه است.

در آخرین مراجعه آقای صیادی‌نصیری به بهداری، فشارخون وی نه روی هفت اعلام شده؛ وزن این زندانی سیاسی طی این مدت با  ۱۵ کیلوگرم کاهش به ۸۱ کیلوگرم رسیده است.

گفتنی است که علیرغم اعتصاب غذای این زندانی در اعتراض به شرایط موجود، مسئولین زندان اوین جهت اعمال فشار بیشتر بر این زندانی سیاسی دستور ممنوعیت ملاقات وی را برای دو ماه دیگر تمدید کرده‌اند.

وحید صیادی‌نصیری پس از این‌که در روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت، از سوی یکی از زندانیان شیعه مورد ضرب و شتم قرار گرفت، به سالن دیگری که محل نگهداری زندانیان معتاد و داعشی است، منتقل شد. اما مسئولین زندان در پاسخ به اعتراض این زندانی سیاسی به وضعیت نگهداری‌اش، وی را به پرونده‌سازی تهدید کردند.

این زندانی سیاسی همچنین در جلسه‌ای که با حضور چهارمحالی، رئیس بازداشتگاه اوین، توسلی، معاون وی، و میثم باقری، رئیس اندرزگاه، برای رسیدگی به این مسئله تشکیل شده بود، بحث اصل تفکیک جرائم را مطرح می‌کند و خواستار انتقال به بند دیگری می‌شود اما درخواست او با برخورد بسیار تند و توهین‌آمیز این مسئولین مواجه می‌شود.

علی‌رغم اینکه آقای صیادی‌نصیری از یک ماه پیش اعلام کرده که امنیت جانی ندارد تا کنون  مسئولان هیچ اقدامی برای تغییر بند او انجام نداده‌اند و در حال حاضر این زندانی عقیدتی در شرایط روحی بسیار بدی به سر می‌برد.

پیش‌تر نیز تارنگار حقوق بشر در ایران در این خصوص گزارش کرده بود؛ «حسن بهاری جوان»  که یک «شیعه متعصب» است، به وحید صیادی‌نصیری هشدار داده بود: «بر پایه گفته قران تو منافق هستی و باید نابود شوی و من این کار را در راه اسلام انجام می‌دهم.»

پس از این تهدید از سوی زندانی مذکور، در ساعت ۴:۴۰ دقیقه سحرگاه یکشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه، «حسن بهاری جوان» با حمله به وحید صیادی‌نصیری، او را از ناحیه شکم، پهلو و کلیه مورد ضرب و شتم و لگدکوبی قرار داد.

لازم به یادآوری است، وحید صیادی‌نصیری، پیش‌تر نیز در ۲۶ بهمن‌ماه، از سوی دو تن از زندانیان جرائم خطرناک مورد ضرب و شتم و هتاکی قرار گرفت و از ناحیه گردن آسیب دید. وی به دنبال این واقعه، از تاریخ ۲۷ بهمن در اعتراض به نگهداری‌اش دربند چهار زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زد و در هشتم اسفندماه با وعده مسئولین مبنی بر انتقال به بندهای دیگر اعتصاب خود را متوقف کرد؛ وعده‌ای که تا این لحظه محقق نشده است.

وحید صیادی‌نصیری که از ۲۲ آبان‌ماه از بند هشت به بند چهار زندان اوین منتقل شده است، تاکنون بارها با مسئولین زندان در خصوص انتقالش به بند زندانیان سیاسی صحبت و اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کرده است. با این‌حال مسئولان تاکنون واکنشی به درخواست وی نشان نداده و در خصوص انتقالش به بند زندانیان سیاسی اقدامی نکرده‌اند.

این زندانی سیاسی در مهرماه سال ۹۴ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به تحمل هشت سال حبس محکوم شده است. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به دو سال و نیم حبس کاهش یافته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *