بند ۲۴۱؛ اعمال فشار روانی شدید بر طاهره ریاحی از سوی بازجویان وزارت اطلاعات

طاهره ریاحی، خبرنگار و دبیر سرویسی خبرگزاری برنا، هم اکنون به صورت بلاتکلیف در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین، در وضعیت روحی وخیمی به سر می‌برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، طاهره ریاحی، خبرنگار و فعال رسانه‌ای پس از شش ماه بازداشت همچنان در انفرادی ۲۴۱ اوین نگهداری می‌شود و بر اثر فشار اعمال‌شده از سوی بازجویان وزارت اطلاعات در شرایط روحی شدیداً وخیمی قرار دارد.

گفتنی است که علیرغم گذشت بیش از شش ماه از زمان بازداشت این خبرنگار، تاکنون زمانی برای برگزاری دادگاه وی تعیین نشده است.

مسئولین قضایی همچنین با وجود تودیع وثیقه از سوی خانواده برای این فعال رسانه‌ای از آزادی وی خودداری کردند.

طاهره ریاحی در پنجم فروردین‌ماه سال جاری به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین منتقل شد و در تمام طول این مدت تحت بازجویی و فشارهای روانی قرار داشته است،

طی ماه‌های گذشته اخباری مبنی بر صدمه دیدن چشم‌چپ طاهره ریاحی، روزنامه‌نگار بازداشتی منتشر شد؛ در پی رسانه‌ای شدن این خبر روابط عمومی خبرگزاری برنا روز پنج شنبه ۱۴ بهمن‌ماه در اطلاعیه‌ای «آسیب چشم‌چپ طاهره ریاحی» را رد و آن را «ادعای کذب برخی شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های معاند» عنوان کرد، اما یک منبع آگاه به وضعیت طاهره ریاحی گفت: مسئولین به خانواده طاهره گفته‌اند که «خبر صدمه چشمش را جدی نگیرید. وقتی آزاد شود خودتان می‌بینید.»

طاهره ریاحی، خبرنگار و دبیر سرویسی خبرگزاری برنا «وابسته به دولت» در تاریخ هفتم دی‌ماه از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به سلول انفرادی ۲۰۹ منتقل شد. اتهام او تبلیغ علیه نظام است و به گفته این منبع ازجمله مصادیق و مستندات این اتهام «سؤال‌های او درباره حساب‌های مالی رییس قوه قضاییه در یک نشست خبری و همچنین امضا بیانیه‌ای برای لزوم آزادی روزنامه‌نگاران زندانی بوده است.»

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.