صدور حکم قطع انگشت دست برای یک متهم در تهران

پسر جوانی که دو سال پیش، در پی یک درگیری، انگشت اشاره همسایه‌شان را قطع کرده‌ بود، با رأی شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران، به «قصاص» محکوم شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از شرق، پسر جوانی که دو سال پیش در پی یک درگیری انگشت اشاره همسایه‌شان را قطع کرده‌ بود، با درخواست قربانی و با رأی دادگاه به «قصاص» محکوم شد.

اول اسفند سال ٩۴ مرد جوانی به اداره پلیس مراجعه کرد و گفت: «یکی از همسایه‌هایمان به نام رامین با قمه دو بند از انگشت کوچک دست چپم را قطع کرد. با اعلام این شکایت مأموران از رامین بازجویی کردند. او که ابتدا منکر شد؛ پس از بازجویی ها به آنها گفت: «روز حادثه ١٠ قرص کلونازپام خورده بودم و در حال خودم نبودم و نمی‌دانستم چه کار دارم انجام می‌دهم.»

به‌این‌ترتیب با توجه به شکایت شاکی و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواست علیه رامین، صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه هشت دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. پس از قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، شاکی در جایگاه حاضر شد و شکایت خود را بار دیگر مطرح کرد. او به قضات گفت: «در حال رفتن به خانه بودم که با رامین چشم در چشم شدم.

«ناگهان رامین عصبانی شد و با قمه به طرف من حمله کرد. او می‌خواست با قمه به گردن من بزند که ناخودآگاه دستم را به طرف گردنم بردم و قمه با دستم برخورد کرد و انگشتم روی زمین افتاد. خواستم انگشتم را از روی زمین بردارم که برادر رامین مانع این کار شد و نتوانستم انگشتم را بردارم؛ حالا از دادگاه تقاضای قطع انگشت این مرد را دارم. سپس متهم در برابر قضات ایستاد و گفت: نزدیک به چهار سال به مواد مخدر شیشه اعتیاد داشتم و مدتی بود آن را ترک کرده بودم؛ برای همین قرص کلونازپام مصرف می‌کردم.»

«آن روز نیز ١٠ عدد قرص مصرف کرده بودم و به خاطر ندارم چه اتفاقی افتاد که این‌ طور شد. حالا نیز از شاکی طلب بخشش دارم و می‌خواهم به من فرصت بدهد تا با گرفتن وام بتوانم مبلغ دیه را جور کنم.»

 با پایان گفته‌های شاکی و متهم، رئیس جلسه ختم جلسه را اعلام کرد و قضات وارد شور شدند. آنها رامین را به قصاص انگشت دست محکوم کردند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.