میلک؛ شهری پر از سگهای ولگرد مبتلا به هاری

اسدالله یارمحمدی شورای روستای میلک شهرستان هیرمند گفت: روز گذشته تعداد پنج نفر از ساکنین روستای میلک شهرستان هیرمند بر اثر گازگرفتگی سگ های ولگرد روانه بیمارستان شده اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از عصر هامون، در حالی که سگ های ولگرد در فصل جفت گیری قرار دارند و تجمعات آنها در یک مکان به وضوح مشاهده می شود، آمار بالای سگ های ولگرد و خوی وحشی آنان به علت مشکوک بودن به بیماری هاری جان بسیاری از ساکنین روستاهای این شهرستان را تهدید می کند.
اسدالله یارمحمدی شورای روستای میلک شهرستان هیرمند در این خصوص گفت: روز گذشته تعداد پنج نفر از ساکنین روستای میلک شهرستان هیرمند بر اثر گازگرفتگی سگ های ولگرد روانه بیمارستان شده اند.
وی افزود: تعداد سگ های ولگرد آنقدر زیاد است که مردم جرات تردد در برخی از مکان های روستا را ندارند.
وی با بیان اینکه یک دختر نوجوان نیز در بین حادثه دیدگان بوده است گفت: کودکان این روستا نیز در روزهای اخیر نمی توانند از منازل بیرون شوند زیرا که بسیاری از سگ های ولگرد در کمین آنها نشسته اند.
یارمحمدی گفت: مردم روستای میلک شهرستان هیرمند تجمع سگ های ولگرد را جدی بگیرند و در صورت امکان واکسن های پیشگیری بیماری هاری را در موقع مقرر استفاده کنند.

گفتنی است که چند روز قبل یک نوجوان ۹ ساله در این روستا بر اثر گازگرفتگی سگ های ولگرد دچار بیماری هاری شده بود و بر اثر سهل انگاری در درمان جان خود را از دست می دهد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *