دریاچه ارومیه محل تخلیه زباله‌ کارخانجات صنعتی شده است

نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در حل معضل دریاچه ارومیه گفت: دریاچه مظلوم ارومیه در این سال‌ها محل تخلیه پس‌آبها و زباله‌ کارخانجات صنعتی شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم، گفت: دریاچه مظلوم ارومیه در این سال‌ها محل تخلیه پس‌آبها و زباله‌ کارخانجات صنعتی شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم در حل معضل دریاچه ارومیه، تصریح کرد: دریاچه مظلوم ارومیه در این سال‌ها محل تخلیه پس‌آبها و زباله‌ کارخانجات صنعتی شده و ما هیچ امیدی به حل مشکل این دریاچه در دولت دوازدهم نیز نداریم، چرا که براساس آخرین خبرها مدیران سازمان محیط زیست بدون تغییر نسبت به دولت یازدهم در سمت خود ابقاء شده‌اند، البته باید منتظر باشیم و ببینیم آیا آقای کلانتری در صورت منصوب شدن به عنوان رئیس سازمان محیط زیست می‌تواند اقدامی سازنده در احیای دریاچه ارومیه انجام دهد یا خیر.

لازم به ذکر است که، پیشتر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی هشدار داده بود: «چنانچه دریاچه ارومیه احیا نشود، بیش از ۱۴ میلیون نفر جانشان در خطر خواهد بود و انواع بیماری ها آنها را تهدید می کند.»

 

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.