ازکارافتادگی سالانه ۴ میلیون ایرانی به دلیل حوادث

وزیر بهداشت اعلام کرد: سالانه ۴ میلیون ایرانی به دلیل حوادث، دچار ازکارافتادگی میشوند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت با بیان اینکه حوادث و تصادفات شایع‌ترین علت مرگ افراد زیر ۴۰ سال در کشور هستند، گفت: سالانه ۴ میلیون ایرانی به دلیل حوادث، دچار ازکارافتادگی میشوند.

وی اضافه کرد: متأسفانه حوادث و سوانح شایع‌ترین علت مرگ در افراد زیر ۴۰ سال هستند و اقتصاد کشور از بابت حوادث و تصادفات هفت درصد آسیب می‌بیند که این موضوع بسیار بد است.

وی بابیان اینکه باید توجه کرد حوادث و تصادفات قابل‌پیشگیری هستند، گفت: متأسفانه این حوادث در سال چهار میلیون ازکارافتادگی به دنبال دارد که به‌نوعی سال‌های ازدست‌رفته عمر محسوب می‌شود.

هاشمی با اشاره به اهمیت نقش رسانه در آموزش پیشگیری از حوادث و تصادفات گفت: البته قبول دارم که صنعت خودروی ما هم مشکل دارد و باید درست شود. ما پیش از جیب مردم باید به جان‌شان فکر کنیم. حتی پیش از موضوع اشتغال نیز باید به سلامت مردم فکر کنیم. ما از خودروی ملی صحبت می‌کنیم، اما در کنارش مشکلاتی داریم که به معلولیت می‌رسند. البته مجبورم بااحتیاط صحبت کنم تا گرفتاری ایجاد نشود. اما درزمینه هزینه‌های صنعت خودرو و جاده‌ها مشکلاتی داریم، البته طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در این حوزه‌ها انجام شده اما این اقدامات هنوز کافی نیست و باید شرایطمان بهتر شود.

هاشمی تأکید کرد: امیدوارم بخش‌هایی که مسئول مراقبت از سلامت مردم هستند مانند وزارت بهداشت، سازمان ملی استاندارد و … از منافع و مصالح عمومی کوتاه نیایند، سکوت نکنند و وظیفه اصلی خود را که مطالبه گری است انجام دهند. ما هم در دولت دوازدهم حتماً این اقدامات را ادامه می‌دهیم.

هاشمی بابیان اینکه اگر ما در حوزه خودمان کارمان را درست انجام دهیم می‌توانیم امیدوار باشیم که سایر بخش‌ها نیز به‌درستی وظایفشان را انجام دهند، گفت: البته کشور گرفتاری‌های زیادی دارد که یکی از این گرفتاری‌ها مشکلات اقتصادی است که روی سایر بخش‌ها نیز اثر می‌گذارد، اما امیدواریم در دولت دوازدهم شاهد گشایش‌های بیشتری در کشور باشیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.