وضعیت بحرانی مدارس در روستای مورخانی دیشموک

روستای پرجمعیت مورخانی از توابع بخش دیشموک در کهگیلویه بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد باوجود تعداد زیاد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی متأسفانه از داشتن یک ساختمان در شأن و جایگاه دانش آموزان این روستا محروم است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، مردم پرجمعیت روستای دیشموک کهگیلویه، از بی‌توجهی مسئولان استان برای بهبود وضعیت سخت‌افزاری این روستا، شکایت دارد، این روستای پرجمعیت هنوز از امکانات مناسب برای دانش‌آموزان بی‌بهره است و تاکنون اقدام جدی از سوی مسئولان استان برای بهبود وضعیت سخت‌افزاری این روستا صورت نگرفته و مردم این روستا از این وضعیت گلایه دارند.

نکته جالب ساختمان این مدرسه است که انگار اصلاً در آغاز سال‌های تحصیلی هم رنگ‌کاری نمی‌شود و فضای کاملاً بی‌نظمی دارد. فضایی به‌شدت بی‌سروسامان و دلگیر؛ اینکه چگونه معلم و حتی دانش آموزان سال تحصیلی را در آن سپری می‌کنند؛ جای تعجب و بسی تأسف دارد.

مهران پیشداد از دانش‌آموزان محصل در این روستا، گفت: دانش آموزان مورخانی سال‌هاست که در همین مدرسه تحصیل می‌کنند.

 پیشداد بابیان اینکه، بارها وضعیت نامطلوب این مدرسه را به مسئولان به‌ویژه رئیس اداره آموزش‌وپرورش تذکر دادیم، گفت: متأسفانه هیچ توجهی به این موضوع نشده است.

وی گفت: رئیس اداره آموزش‌وپرورش دیشموک سال گذشته این وضعیت را از نزدیک دید ولی اقدامی نکرده است.

شهاب فائقی از دانش‌آموزان روستای مورخانی تصریح کرد: هم‌اکنون ۱۴ سال سن دارم؛ کلاس دوم مقطع راهنمایی هستم و مقطع ابتدایی و هم در حال حاضر دوران راهنمایی را در همین ساختمان سپری می‌کنیم.

فائقی گفت: دانش آموزان ابتدایی روستای مورخانی در این ساختمان تحصیل می کنند.

میلاد مظهری دانش آموز کلاس سوم راهنمایی در این رابطه گفت: در روزهای سرد زمستان نه فقط سردی هوا ما را آزار می دهد بلکه بیشتر اوقات باعث تعطیلی درس و مدرسه ما شده است.

وی دیر آمدن معلمان پایه راهنمایی این روستا را هم یکی دیگر از مشکلات موجود در مقطعه راهنمایی متوسطه اول عنوان و متذکر شد: متاسفانه معلمان ما در فصل زمستان و روزهای برف و بارانی اکثراً دیر سر کلاس آمده و یا اصلا در کلاس حاضر نمی شوند.

دانش آموز دیگری با لبخندی تلخ می‌گوید این مدرسه به درد طویله حیوانات می خورد تا محل تعلیم و تربیت، وی از وضعیت کنونی بشدت گله مند است و می‌گوید قرار است ما در این فضا آینده ساز مملکت مان بشویم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *