تنبیه بدنی، دانش آموز بجنوردی را به بیمارستان فرستاد

تنبیه بدنی دانش آموز بجنوردی را روانه بیمارستان کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از جام جم، این دانش‌آموز مصدوم گفت: معلم من را به‌عنوان نماینده کلاس تعیین و خودش برای دقایقی کلاس را ترک کرد و گفت هرکسی شلوغ کرد اسمش را بنویس. من تلاش می‌کردم کلاس را آرام کنم اما دانش آموزان سروصدا می‌کردند.

با توجه به، به هم ریختن میزها شروع به مرتب کردن آن‌ها کردم اما ناگهان یکی محکم پشت سرم زد وقتی برگشتم دیدم مدیر مدرسه است.

برادر این دانش‌آموز هم که موضوع تنبیه بدنی برادرش را اطلاع داده بود در اورژانس، گفت: ظهر چهارشنبه مادرم زنگ زد و با گریه گفت به منزل بروم. زمانی که به منزل رسیدم دیدم برادرم بی‌هوش افتاده است بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان منتقل کردیم. پدر این دانش‌آموز نیز گفت: از سر پسرم عکس‌برداری شده است و بعد از بررسی پزشک مشخص می‌شود آیا ضربه به سر مشکل خاصی برای او به وجود آورده است یا نه؟

وی مدعی شد: یکی از نیروهای این مدرسه فرزندم را با خودرو به منزلمان آورد و بلافاصله از محل دور شد. فرزندم در منزل از حال رفت.

مدیر آموزش‌وپرورش بجنورد دراین‌باره بگفت: آخر وقت اداری روز چهارشنبه از دبیرستان مدنظر این موضوع را به من اطلاع دادند و بلافاصله مأموران حراست را فرستادم تا صحت‌وسقم این ادعا را پیگیری کنند.

اسدی بابیان این‌که هیچ‌یک از دبیران و مدیران مدارس حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند، اظهار کرد: ما در دوره‌های آموزشی ضمن خدمت مدام این موضوع را به دبیران و مدیران مدارس گوشزد می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در صورت صحت این ادعا مطابق قانون با مدیر متخلف به میزان شدت جراحت واردشده به دانش‌آموز برخورد می‌کنیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *