انتقال ۲۱ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری از بند ۳۵۰ به بند چهار زندان اوین

۲۱ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری که روز گذشته از بند ۳۵۰ زندان اوین خارج شده بودند، اکنون در بند چهار این زندان نگهداری می‌شوند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۲۵ دی‌ماه ۲۱ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری به دستور مسئولین از بند ۳۵۰ زندان اوین به بند چهار این زندان منتقل شدند؛ علی نوری نیز همزمان با انتقال این زندانیان از بند ۳۵۰ به زندان رجایی شهر منتقل شده است.

شایان ذکر است که مقامات امنیتی و قضایی تا این لحظه با آزادی این بازداشت‌شدگان مخالفت کرده‌اند.

وضعیت جسمی این بازداشت‌شدگان نامشخص است و بسیاری از آن‌ها از حق دسترسی به وکیل محروم و تحت فشار برای اعترافات تلویزیونی هستند.

گفتنی است، نیروهای امنیتی از دیدار زندانیان با خانواده‌هایشان جلوگیری می‌کنند. همچنین بیم شکنجه فیزیکی زندانیان می‌رود.

بیش از ۷۱ شهر در تظاهرات سراسری ضددولتی در ایران شرکت کردند که در تمام این شهرها، نیروهای امنیتی، نظامی و شبه‌نظامی با به‌کارگیری خشونت دست به سرکوب شهروندان معترض زدند.

نیروهای امنیتی از هفتم دی‌ماه بازداشت شهروندان معترض را آغاز کردند و تا زمان انتشار این خبر بازداشت ۳۷۰۰ هزار تن از سوی مقامات جمهوری اسلامی تأیید شده است.

پس از سرکوب خشن معترضان در ایران، شهرهای ایران در وضعیت امنیتی به سر می‌برد و عملا یک حکومت نظامی اعلام‌نشده در آن‌ها برقرار است؛ حتی در بعضی شهرها اجتماع چند نفر ممنوع است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *