محکومیت حبس شهناز اکملی در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد

دادگاه تجدیدنظر محکومیت شهناز اکملی، مادر مصطفی کریم‌بیگی (از جان‌باختگان اعتراضات سال ۸۸) را تأیید کرده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر برای شهناز اکملی، مادر مصطفی کریم‌بیگی (از جان‌باختگان اعتراضات سال ۸۸) به اتهام «فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام» حکم یک سال حبس و محرومیت از فعالیت سیاسی و عضویت در فضای مجازی صادر کرده است.

این حکم پیش از این در آبان ۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر و برای تجدیدنظر به دادگاه ارسال شده بود.

شهناز اکملی در ۲۳ مهرماه ۹۶ در شعبه مذکور محاکمه و در تیرماه سال جاری در شعبه دوم دادسرای اوین تفهیم اتهام شده است.

لازم به یادآوری است که شهناز اکملی به مدت ۲۴ روز در بازداشت به سر برده و در حال حاضر با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد است.

روز ششم بهمن‌ماه، شش تن از نیروهای امنیتی وابسته به وزارت از اطلاعات با مراجعه و تفتیش منزل شهناز اکملی، وی را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند. خانم اکملی به مدت ۲۴ روز در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی به سر برد.

مأموران وزارت اطلاعات که دارای حکم از دادستانی تهران بودند، به مدت چندین ساعت دست به تفتیش منزل زده و تمامی وسایل شخصی خانم اکملی را ضبط کردند.
مصطفی کریم بیگی، در اعتراضات عاشورای ۱۳۸۸، در حوالی خیابان نوفل لوشاتو از سوی نیروهای امنیتی مورد اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفت و درگذشت. خانواده وی می‌گویند پیکر او کالبدشکافی شده بود و اثر گلوله در پیشانی‌اش مشهود بوده است. باوجود سکونت وی در تهران، مأموران امنیتی اجازه دفن او را در شهر تهران نداده‌اند و به همین خاطر خانواده او مجبور شدند او را در روستای جوقین در شهریار تهران دفن کنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.