ضرب و شتم شکیلا منفرد، زندانی سیاسی، توسط تعدادی از زندانیان جرائم عمومی

روز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰، شکیلا منفرد، زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند، توسط تعدادی از زندانیان جرائم عمومی این زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شکیلا منفرد که بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در کنار زندانیان با جرائم عمومی نگهداری می‌شود، به تحریک یکی از پرسنل زندان به نام «بحرینی» توسط این زندانیان مورد ضرب و شتم قرار گرفته تا جایی که با درب قوطی کنسرو و چاقو مجروح شده است.

گفته می‌شود شکیلا منفرد که دچار بدن درد بوده از پرسنل زندان درخواست داروی مسکن داشته که عدم موافقت با این درخواست منجر به درگیری لفظی وی با پرسنل زندان شده است. به‌دنبال این درگیری لفظی خانم بحرینی چند تن از زندانیان جرائم عمومی را تحریک کرده که در نهایت منجر به ضرب و شتم و جراحت خانم منفرد می‌شود.    

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند یک الف بازداشتگاه قرارگاه ثارالله منتقل شد. وی پس از اتمام مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به‌صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان آزاد شد. این فعال مدنی روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۹، درحالی‌که جهت رسیدگی به اتهاماتش به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود، پس از اتمام جلسه دادگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به مقدسات اسلام» به ۵۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

گفتنی است این زندانی سیاسی که در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ از زندان اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شده است، در بدو ورود به این زندان و در پی اعتراض به ماموران زندان درخصوص تصمیم به انتقال به بند زندانیان غیرسیاسی، از سوی کادر زندان مورد ضرب شتم قرار گرفته تا جایی که هر دو دست وی به شدت کبود شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.