آخرین خبرها

نامه دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج در خصوص وضعیت نامناسب فرزین رضایی‌روشن

فرزین رضایی روشن، زندانی سیاسی، که دوران محکومیت ۴ساله خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، علیرغم مشکلات روحی، در تاریخ ۲۰اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سهیل عربی و مهدی مسکین‌نواز، دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج، به‌دنبال تبعید فرزین رضایی‌روشن از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر کرج و رو به وخامت گذاشتن وضعیت روحی وی، نامه‌ای منتشر کرده و در آن به شرح وضعیت این زندانی سیاسی پرداخته‌اند.

متن کامل این نامه را می‌توانید در ادامه بخوانید:

«نوشدارویی برای نجات فرزین
هم‌بند و هم‌سلولی فرزین رضایی هستیم و از نزدیک اوضاع وخیم او را مشاهده می‌کنیم. او هرگز توان و امکان تحمل این کیفر را ندارد و در معرض خطرهای جدی است. در ‍پرونده پزشکی او نیز ثبت شده که دچار بیماری فیبرومیالژیا (اختلال درد عضلانی مزمن) است که منشا روانی دارد و همچنین دچار اختلال دوقطبی و افسردگی شدید است.
حبس و تبعید در زندان رجایی‌شهر اوضاع را برای او دشوارتر نموده. سالن ۱۰ بند۴ زندان رجایی‌شهر به جزیره‌ای متروکه و دورافتاده می‌ماند که هر فرد شاداب و در اوج سلامتی را نیز به سرعت دچار افسردگی و بیماری‌های روانی می‌کند.
ما بارها به عوامل زندان رجایی‌شهر درباره اوضاع فرزین هشدار داده‌ایم. البته خودشان به پرونده پزشکی او دسترسی دارند اما مسئولیت را به‌عهده دادستان می‌اندازند و «وزیری»، نماینده دادستان، نیز از مسئولیت شانه خالی می‌کند و مدعی است که «حیات‌الغیب» دستور تبعید فرزین به این زندان را داده است. بدیهی است که حیات‌الغیب نیز تاکنون پاسخگو نبوده است.
اوضاع فرزین هرروز وخیم‌تر می‌شود و ادامه این روند ممکن است او را نیز به سرنوشت ساسان نیک‌نفس و بهنام محجوبی دچار کند.

بنابر آنچه بیان شد، از تمام وجدان‌های بیدار به‌ویژه رسانه‌ها و مدافعین راستین حقوق انسان‌ها و تمام عزیزانی که حمایت و نجات ستم‌دیدگان و دردمندان را تکلیف و دغدغه خود می‌دانند خواهشمندیم برای نجات فرزین اقداماتی درخور پسند انجام دهند. خوشبختانه هنوز فرصت داریم با حمایت و پیگیری نوشدارویی برای نجات هم‌نوعمان تدارک ببینیم و پس از طعم تلخ از دست دادن بهنام و ساسان گرامی، این بار طعم شیرین نجات یکی از اعضای جامعه را بچشیم.
پایدار و برقرار باشید؛ همراه شو عزیر
سهیل عربی – مهدی مسکین نواز
خرداد ۱۴۰۰، زندان رجایی‌شهر کرج«

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *