کارگران معدن چشمه پودنه کمتر از مبالغ توافق شده دریافت کردند

به گفته کارگران معدن چشمه پودنه مبالغی که تاکنون از طرف کارفرمای این معدن بابت معوقات مزدی به حساب آنها واریز شده است به مراتب از مبالغی که کارفرما پیش از این متعهد به پرداخت آن شده بود کمتر است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران معدن چشمه پودنه گفتند: اگر چه از طرف کارفرمای آنها بار دیگر در صبح  روز بیست و ششم اسفند ماه مبالغی بین ۸۰۰ تا یک میلیون تومان به حساب هر کارگر واریز شده اما این مبلغ بسیار کمتر از مبلغی است که در توافق انجام شده کارفرما متعهد به پرداخت آن شده است.

آنها با یادآوری اینکه هر کدام در حدود هفت میلیون تومان از کارفرما طلبکارند، یادآور شدند: پیش از این در نتیجه تجمعات مکرر کارگران معدن چشمه پودنه و پیگیری‌های فرماندار شهرستان کوهبنان در جلساتی که در استانداری استان کرمان برگزار شد کارفرما قبول کرد که این مطالبات را در در سه مرحله پرداخت کند.

از قرار معلوم براساس این توافق کارفرما می‌بایست به ترتیب در قسط اول  ۴۰ درصد، قسط دوم ۴۰ درصد و قسط  سوم نیز  ۲۰ درصد باقیمانده بدهی خود را به حساب کارگران واریز کند.

کارگران چشمه پودنه بابیان اینکه طبق این توافق آنها می‌بایست در نوبت اول و دوم هر بار معادل مبلغ دو میلیون هشتصد هزار تومان از کارفرمای خود دریافت می‌کردند، افزوند: در زمان پرداخت قسط اول که مصادف با تاریخ چهارم اسفند بود تنها به هر کارگر مبلغ ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان پرداخت شد و در تاریخ سررسید قط دوم نیز که روز بیست و ششم اسفند ماه بود کارفرما تنها به هرکارگر ۸۰۰ هزار تومان تا حدود یک میلیون تومان پرداخت کرده است.

براساس محاسبات این کارگران در مجموع آنها می‌بایست بابت دو قسطی که تاکنون پرداخت شده است مبلغ ۵میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کردند اما در حال حاضر در بهترین حالت به آنها مبلغی کمتر از دو میلیون تومان پرداخت شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *