نود کارگر شرکت حفاری شمال اخراج شدند

فرماندار بهشهر با اشاره به اخراج ۹۰ کارگر شرکت حفاری شمال از پنجم خردادماه جاری گفت که برنده ‎نشدن این شرکت در آگهی مناقصه اخیر و به‎کارگیری نیروهای خارجی در این شرکت، سبب اخراج کارگران بومی شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، سید خالق سجادی درباره مسائلی که اخیراً در ارتباط با اخراج کارگران شرکت حفاری شمال در این شهرستان رخ داد، اظهار کرد: “مشکلات شرکت حفاری را با همکاری نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی تا جایی که امکان دارد، پیگیری کرده و ذره‌ای کوتاهی نمی‎کنیم”.

وی افزود: “شرکت حفاری شمال در مناقصه اخیر برای پشتیبانی از سکوی نیمه‎شناور امیرکبیر، برنده نشده و شرکت ایران‌فجر برنده این پیمان شد، شرکت جدید با روی کار آمدن خود و با به‌کارگیری ۱۷ نیروی خارجی با هزینه‌های زیاد سبب خروج ارز از کشور شد”.

فرماندار بهشهر گفت: “از پنجم خردادماه جاری، اخراج ۹۰ نیروی بومی شرکت حفاری شمال که از شهرهای بهشهر، نکا، ساری، قائم‌شهر، سوادکوه و بابل هستند، موجی از اعتراضات را برانگیخت”.

سجادی ادامه داد: “نیروهای داخلی با سال‎ها فعالیت، توان انجام چنین کارهایی را دارند، اما می‎بینیم که نیروهای خارجی در این شرکت مشغول کار شدند”.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.