اتهام هما هودفر: «ورود به حوزه‌های فمینیسم و جرائم امنیتی»

هجده روز پس از بازداشت هما هودفر، استاد دانشگاه کنکوردیای کانادا، از سوی حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران، دادستان عمومی تهران در مورد علت این بازداشت گفت که وی «در حوزه‌های فمینیسم و جرائم امنیتی ورود داشته‌ است».

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از رادیو فردا، هما هودفر، مردم‌ شناس شناخته‌ شده ایرانی-کانادایی که تابعیت ایرلندی هم دارد، روز ۱۷ خرداد پس از احضار به دادسرای امنیت در تهران بازداشت شد، اما علت بازداشت وی تاکنون اعلام نشده بود.

روز جمعه ۴ تیر اما، خبرگزاری میزان در مورد هما هودفر نوشت که وی «عضو هیئت مدیره و از بنیان‌گذاران مؤسسه برانداز ولوم است که در دفتر مرکزی لندن فعالیت می‌کند» و اتهام او را «فعالیت‌های ضدامنیتی» عنوان کرد.

به نوشته این خبرگزاری، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، نیز در رابطه با آخرین وضعیت پرونده هما هودفر اظهار داشت که وی «در حوزه‌های فمینیسم و جرائم امنیتی ورود داشته و پرونده‌اش در دادسرای تهران تحت رسیدگی است.»

پیش از این، بیش از یکصد و هفتاد استاد شناخته‌شده علوم انسانی از دانشگاه‌های اروپا و آمریکا در بیانیه‌ای با اشاره به بازداشت هما هودفر خواستار آزادی فوری و اجازه بازگشت او به کانادا شده‌اند.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.