موج و برنا و چند سایت دیگر فیلتر شدند

رسانه‌های ایران از فیلتر شدن خبرگزاری‌های موج و برنا و چند سایت دیگر خبر می‌دهند. خبرگزاری میزان علت این اقدام را “شکایت در مرجع قضایی” نامیده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری میزان‌، یک منبع آگاه قضایی گفته است، این اقدام به دستور قضایی و به دلیل شکایت در مرجع قضایی انجام شده است.

این منبع آگاه به میزان گفت: «همچنین امروز دستور فیلترینگ چند سایت دیگر نیز به علت شکایت در مرجع قضایی صادر شد.»

محمد مبین، مدیرعامل خبرگزاری برنا در گفت‌وگو با خبرگزای کار ایران (ایلنا) فیلترینگ برنا را تأیید کرد و گفت: «خبرگزاری برنا به دستور کمیته مصادیق مجرمانه فیلتر شده است.»

او می‌گوید، طبق نامه‌ای که به دست آن‌ها رسیده، “دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بر اساس ماده ۲۳ قانون جرائم رایانه‌ای درخواست مسدودسازی” سایت خبرگزاری برنا کرده است.

وی ادامه داد: «دقیقا هیچ اطلاعی از دلایل این فیلتر نداریم و اینکه چرا چنین مساله‌ای برای خبرگزاری برنا به وجود آمده است. در و اقع به جز دو شکایت رئیس سابق صدا و سیما و همین طور یکی از بانک‌ها که با رضایت همراه بوده هیچ موردی از شکایت از خبرگزاری برنا به دست ما نرسیده است.»

او ادامه داد: «در مسئله شهرداری تهران نیز خبرگزاری برنا ورودی چندان جدی به ماجرا نداشته و واقعا علت این مساله را نمی‌دانیم.»

هادی کسایی‌زاده، دبیر ارشد خبرگزاری موج در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفته است، حکم مسدود شدن این خبرگزاری از سوی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام و اجرا شد.

کسایی‌زاده گفت، هنوز عنوان جرم به خبرگزاری موج اعلام نشده و دوشنبه کلیات ماجرا معلوم می‌شود.

Post source : دویچه وله

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.