افزایش نگرانی‌ها در خصوص وضعیت آرش صادقی؛ بی‌خبری و عدم امکان تماس از بند ۳۵۰

پس از گذشت دو روز از انتقال آرش صادقی به بند ۳۵۰ زندان اوین، نگرانی‌ها در خصوص سلامت این زندانی سیاسی در اعتصاب غذا افزایش یافته است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در پی اعتصاب غذای مجدد آرش صادقی در اعتراض به خلف وعده مقامات و بازداشت همسرش، مسئولین زندان اوین جهت اعمال فشار بیشتر بر این زندانی سیاسی، وی را به بند ۳۵۰ زندان اوین انتقال داده و امکان ارتباط او را با خانواده و دوستانش قطع نموده‌اند.

این اقدام مسئولین در حالی صورت گرفته که به دلیل عوارض ناشی از اعتصاب غذای ۷۲ روزه و از سر گرفتن آن بدون انجام مراحل درمانی، خطر مرگ این زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.

مقامات قضایی پیش‌تر، پس از ۷۲ روز اعتصاب غذای آرش صادقی و فشارهای بین‌المللی اعلام کردند که همسرش، گلرخ ایرایی، آزاد و خود او برای درمان به بیمارستان منتقل خواهد شد؛ بااین‌حال، علاوه بر عملی نشدن وعده درمان این زندانی سیاسی، همسر وی پس از ۱۹ روز آزادی موقت، روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه از سوی مأموران سپاه ثارالله مجدداً بازداشت شد.

سازمان گسترش حقوق بشر و دموکراسی در خاورمیانه روز جاری در پی تداوم بی‌خبری از وضعیت آرش صادقی، با اعلام نگرانی از درخطر بودن جان این زندانی سیاسی، اقدامات مقامات امنیتی و دستگاه قضایی را مصداق بارز شکنجه خواند و خواستار توقف فوری آنان شد.

همچنین فیلیپ لوتر مدیر برنامه خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌الملل اعلام کرده است: گلرخ ایرایی و آرش صادقی باید فوراً آزاد و احکام ناعادلانه‌شان نقض شود.

آرش صادقی در شروط پایان اعتصاب غذای خود اعلام کرده بود که در صورت بازداشت مجدد گلرخ ایرایی دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

این زندانی سیاسی در نامه‌ای که پیش‌تر از سوی تارنگار حقوق بشر در ایران منتشر شد، به‌تفصیل درباره دلایل اعتصاب غذای خود توضیح داده و با انتشار یادداشتی به نقض قانون مکرر در روند پرونده همسرش اشاره کرده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.