درخواست پنج سازمان سندیکایی فرانسوی: “رضا شهابی نباید به زندان برگردد”

پنج سازمان سندیکایی فرانسوی طی نامه ای خطاب به آیت الله خامنه ای و همینطور رییس قوه قضاییه، اعتراض خود را نسبت به احضار رضا شهابی، فعال کارگری، به زندان اعلام داشتند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، متن کامل این بیانیه که از سوی سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد منتشر شده است، در پی می آید:

بدین وسیله ما سازمان های سندیکایی فرانسوی “س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، سولیدر، او ان اس آ”، “(françaises (CFDT, CGT, FSU, Solidaires, UNSA”، نگرانی خود را نسبت به احضار رضا شهابی به دادگاه انقلاب تهران برای صبح روز شنبه ۱۱ فوریه، ابراز می داریم.

رضا شهابی در حال حاضر با سپردن یک وثیقه سنگین در خارج از زندان است. او هر لحظه برای به اتمام رساندن مدت محکومیت اش (که فقط سه ماه از مدت محکومیت اش باقی مانده است)، در خطر دستگیری و زندانی شدن قرار دارد. با توجه به وضعیت جسمی بسیار وخیم او، زندانی شدن مجددش بی تردید سلامتی اش را به خطر خواهد انداخت.

با توجه به پیمان های بین المللی کار، ما محکومیت این سندیکالیست را غیرقانونی ارزیابی می کنیم و توجه شما را به سرنوشت شهابی جلب می کنیم . خاطر نشان می سازیم که ایران قراردادهای ۸۷ و ۹۸ سازمان جهانی کار دررابطه با آزادی سندیکایی را امضا کرده است.

بازگردانیدن مجدد رضا شهابی به زندان، که به خاطر فعالیت های سندیکایی اش به ناحق محکوم شده بود، چیزی نخواهد بود جز تخلف مجدد دیگری است از توافق نامه های بین المللی و تجاوز به حقوق انسان ها.

ما یقین داریم که استدلالات ما شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد، که رضا شهابی از پیآمد این احضارش به دادگاه نباید نگران باشد و وثیقه اش ضبط نخواهد شد.

رونوشت به :

آقای محمد جواد لاریجانی، دبیر کل شورای عالی حقوق بشر

آقای سفیر ایران در پاریس

آقای سفیر فرانسه در تهران

آقای وزیر امور خارجه فرانسه

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.