به دنبال تهدیدهای جانی از سوی یک زندانی شیعه؛ وحید صیادی‌نصیری در بند چهار اوین مورد حمله قرار گرفت

وحید صیادی‌نصیری، زندانی سیاسی که برخلاف اصل تفکیک جرائم در بند چهار زندان اوین محبوس است و طی هفته‌های اخیر مکرراً از سوی یکی از زندانیان در این بند تهدید جانی شده بود، سحرگاه روز جاری، مورد حمله این زندانی قرار گرفت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در ساعت ۴:۴۰ دقیقه سحرگاه امروز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه، «حسن بهاری جوان» با حمله به وحید صیادی‌نصیری، او را از ناحیه شکم، پهلو و کلیه مورد ضرب و شتم و لگدکوبی قرار داده است.

در پی مراجعه این زندانی سیاسی به دفتر ریاست اندرزگاه، «میثم باقری»، رئیس اندرزگاه، وی را مورد حمایت قرار نداده و با تمام توان از زندانی حمله‌کننده دفاع کرده است.

پس از ساعاتی، رئیس اندرزگاه و رئیس‌کل زندان اوین به همراه سه تن از بازرس‌های حقوق شهروندی که برای بازدید به بند مراجعه کرده بودند، به وحید صیادی‌نصیری اعلام داشتند که این مسئله را جایی مطرح نکند تا آنان رسیدگی کنند؛ بااین‌حال بعد از یک ساعت به این زندانی سیاسی گفته می‌شود که «تنها سالن شما عوض می‌گردد و با حسن بهاری جوان کاری نداریم».

وحید صیادی‌نصیری، در اعتراض یه این برخورد مسئولین با جمع کردن وسایل خواب خود به دفتر افسرنگهبانی رفته و اعلام نموده است که به علت نداشتن امنیت جانی، شب را در دفتر افسرنگهبانی خواهد گذراند.

پیش‌تر نیز تارنگار حقوق بشر در ایران در این خصوص گزارش کرده بود؛ «حسن بهاری جوان» که فردی متعصب در مذهب شیعه است، به وحید صیادی‌نصیری هشدار داده است: «بر پایه گفته قران تو منافق هستی و باید نابود شوی و من این کار را در راه اسلام انجام می‌دهم.»

لازم به یادآوری است، وحید صیادی‌نصیری، ۲۶ بهمن‌ماه، از سوی دو تن از زندانیان جرائم خطرناک مورد ضرب و شتم و هتاکی قرار گرفت و از ناحیه گردن آسیب دید. وی به دنبال این واقعه، از تاریخ ۲۷ بهمن در اعتراض به نگهداری‌اش دربند چهار زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زد و در هشتم اسفندماه با وعده مسئولین مبنی بر انتقال به بندهای دیگر اعتصاب خود را متوقف کرد؛ وعده‌ای که تا این لحظه محقق نشده است.

وحید صیادی‌نصیری که از ۲۲ آبان ماه از بند هشت به بند چهار زندان اوین منتقل شده است، تاکنون بارها با مسئولین زندان در خصوص انتقالش به بند زندانیان سیاسی صحبت و اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کرده است؛ بااین‌حال مسئولین تاکنون واکنشی به درخواست وی نداشته و در خصوص انتقال او به بند زندانیان سیاسی اقدامی نکرده‌اند.

وحید صیادی‌نصیری در مهرماه سال ۹۴ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به تحمل هشت سال حبس محکوم گشته است.

این زندانی سیاسی پیش‌ازاین نیز به مدت چهل روز در اعتراض به بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زد و با وعده مسئولین مبنی بر ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر به اعتصاب خود پایان داد. بااین‌حال دستگاه قضایی همچنان از رسیدگی به پرونده‌ی وی و صدور حکم قطعی خودداری می‌کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *