امنیت اینستاگرام در ۵ قدم

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی با محوریت عکس است که محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران مجازی کسب کرده است. کاربران زیادی روزانه عکس‌های متفاوتی را برای یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. ما در این مقاله آموزشی به بیان ۵ قدم مهم امنیتی در اینستاگرام  برای کاربران پرداختیم.

در اینستاگرام برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی گزینه‌ها و تنظیمات زیادی برای امنیت و حفظ حریم شخصی کاربران وجود ندارد، پس باید به رعایت نکات امنیتی در این شبکه اجتماعی دقت بیشتری شود.

در دنیای مجازی متاسفانه سارقانی هستند که دست به سرقت اطلاعات و عکس‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی می‌زنند و این اطلاعات و عکس‌ها را با نام‌های جعلی و نامناسب منتشر می‌کنند، بنابراین  رعایت کردن نکات امنیتی بسیار مهم است.

در گام نخست، باید حساب کاربری خود را “Private” کنید: با این کار امنیت حساب شما بالا می‌رود و دسترسی افراد ناشناس به حساب شما و عکس‌های موجود در آن کوتاه می‌شود. در این حالت وقتی شخصی می‌خواهد شما را دنبال کند، درخواست خود را برای شما ارسال می‌کند. در صورت پذیرش این درخواست، این شخص از دنبال کننده‌های شما خواهد شد و به پروفایل شما و عکس‌های آن دسترسی خواهد داشت.

برای انجام این کار در سیستم‌عامل اندروید، وارد حساب کاربری خود شوید، روی گزینه “EDIT YOUR PROFILE” کلیک کنید و اطمینان حاصل کنید گزینه مقابل عبارت “Posts are Private” فعال باشد. در سیستم‌عامل “iOS” وارد قسمت تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام در حساب کاربری خود شوید، و اطمینان حاصل کنید گزینه “Private Account” فعال باشد. در این حالت می‌توانید مطمئن شوید فقط افرادی که شما درخواست آن‌ها را تایید می‌کنید، می‌توانند شما را “Follow” کنند، و عکس‌های شما را ببینند.

Untitled-1_9

گام دوم- در انتشار اطلاعات خصوصی و مهم خود در قسمت پروفایل و یا بیو‌گرافی در حساب کاربری خود در اینستاگرام کاملا دقت کنید. قسمت بیوگرافی شما در پروفایل اینستاگرام برای همه نمایش داده می‌شود، حتی کسانی که از فالوئرهای شما نباشند.  در مورد اهمیت‌ اطلاعاتی که در این قسمت وارد می‌کنید، خودتان باید تصمیم بگیرید. به‌طور مثال برخی از کاربران محل زندگی خود را در این قسمت ذکر می‌کنند. ذکر این اطلاع حریم خصوصی برخی از کاربران را می‌تواند به خطر بیاندازد.

Screen Shot 2016-03-18 at 10.21.57 PM

گام سوم- هر از گاهی لیست “Follower”های خود را بررسی کنید و افراد ناشناس را بلاک کنید: همان‌طور که در گام نخست هم اشاره کردیم، برای امنیت بالای پروفایل خود در اینستاگرام، پروفایل خود را به صورت “Private” نگه دارید، چرا که در صورتی که پروفایل شما “Private” باشد، تنها افرادی که اجازه می‌دهید می‌توانند عکس‌ها و اطلاعات مربوط به حساب کاربری‌تان را ببینند. برای همین لیست فالوئرهای شما بسیار مهم است. بهتر است هر از چند گاهی لیست فالوئرهای خود را بررسی کنید و کسانی که برای شما ناشناس هستند را “UnFollow” و یا بلاک کنید. پیشنهاد می‌کنیم به فالوئرهایتان، ۱۰۰ درصد اعتماد داشته باشید. برای این کار وارد پروفایل شخص مورد نظر شوید و مراحل زیر را انجام دهید:

Untitled-123

گام چهارم- گزینه مربوط به تگ کردن عکس‌ها را به حالت تایید دستی تنظیم کنید: شای بسیار برای شما پیش آمده باشد که در عکس‌هایی تگ می‌شوید که تمایل نداشتید که آن عکس منتشر شود و یا در آن تگ شوید. با تگ شدن شما در یک عکس، آن عکس به قسمت تگ پروفایل شما در حساب اینستاگرام اضافه خواهد شد. شما با اعمال این تنظیمات می‌توانید تگ کردن عکس‌ها را به صورت دستی تنظیم کنید، یعنی شما تشخیص می‌دهید که عکس به شما تعلق دارد و یا خیر. برای اعمال این تنظیمات به پروفایل خود مراجعه کنید، وارد قسمت “Photos of You” شوید، روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست کلیک کنید، روی گزینه “add photos manually” کلیک کنید.

۱۲۳_۱

گام پنجم- از انتشار موقعیت مکانی خود خودداری کنید: یکی از اقدامات مهم که برای افزایش و حفظ امنیت حریم خصوصی خود در اینستاگرام باید اعمال کنید، عدم انتشار موقعیت مکانی خود در هنگام انتشار عکس‌هایتان در اینستاگرام است. برای جلوگیری از خطرات دنیای مجازی، مخفی نگاه داشتن موقعیت‌تان بسیار نکته مهی است. برای جلوگیری از نمایش موقعیت مکانی خود سرویس “location” اپلیکیشن اینستاگرام خود را خاموش کنید. برای خاموش کردن سرویس “location” در اینستاگرام این تنظیمات را اعمال کنید: وارد حساب کاربری خود شوید، به بخش “Photo Map” مراجعه کنید، روی آیکون سه نقطه بالا سمت راست کلیک کنید، پس از آن محل‌هایی را که تمایل به حذف آن‌ها دارید انتخاب و حذف کنید.

iok

اگر امنیت و حفظ حریم خصوصی در اینستاگرام برای شما موضوع مهمی است، این ۵ تنظیم مهم امنیتی را اعمال کنید و در هنگام انتشار عکس در اینستاگرام به مواردی مثل مخفی‌ بودن موقعیت مکانی خود، مطمن بودن از اینکه عکسی که منتشر کردید اطلاعات مهم و شخصی از شما را نشان نمی‌دهد، عدم استفاده از هشتگ‌های نامناسب و غیره توجه کنید.

Post source : ترجمه از توانا تک

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *