تداوم حبس علی معزی در قرنطینه بند چهار زندان اوین

علی معزی، زندانی سیاسی، پس از گذشت هشت روز همچنان در قرنطینه بند چهار زندان اوین نگهداری می‌شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علی معزی که پیش تر در پی درگیری در بند هشت زندان اوین، در روز سه‌شنبه شانزدهم شهریورماه، به بند چهار اوین منتقل شده بود، پس از هشت روز همچنان در قرنطینه این بند محبوس می‌باشد.

شامگاه دوشنبه پانزدهم شهریورماه، علی معزی، زندانی سیاسی، در پی درگیری که بین تعدادی از ارازل‌واوباش و زندانیان سیاسی بند ۸ پیش آمده بود، به زندان رجایی‌شهر تبعید گشت و پس از ساعاتی بار دیگر به زندان اوین انتقال یافت. گفته می‌شود که مسئول بند ۸ زندان اوین از پذیرش علی معزی خوداری نموده و این زندانی سیاسی هم‌اکنون در بند ۴ زندان اوین به‌سر می‌برد.

علی معزی، زندانی سیاسی زندان اوین، از تومور مثانه، بیماری پروستات و ناراحتی کلیوی رنج می‌برد و از رسیدگی پزشکی نیز محروم بوده است.

آقای معزی که سابقه بازداشت و زندان در دهه ۶۰ را نیز دارد، در پاییز ۸۷ دستگیر و به دو سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که پس از تحمل دو سال حبس در زندان رجایی‌شهر و آزادی از زندان، مجددا در خردادماه سال ۹۰ بازداشت شد.

على معزى به اتهام هوادارى از سازمان مجاهدین خلق به چهار سال حبس محکوم شده بود که تا پیش از تشکیل پرونده جدید قرار بود فروردین‌ماه سال ١٣٩۴ آزاد شود. نامبرده سپس به‌صورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

گفتنى است این زندانى سیاسى در طول بیش از چهار سال حبس هرگز به مرخصى اعزام نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *