تعطیلی نیمی از کارخانه‌های صنایع لبنی بعد از هدفمند شدن یارانه‌ها

مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی کشور گفت: بعد از هدفمندی یارانه‌ها نیمی از کارخانه‌های صنایع لبنی به سبب عدم حمایت‌های لازم از سوی دولت در تعطیلی به سر می‌برند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا اسماعیلی مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی کشور در خصوص مصرف سرانه شیر اظهار داشت: با توجه به اینکه مصرف سرانه لبنیات در کشور ما از کشورهای پیشرفته دنیا پایین تر است از این رو لازم است که دولت با مشوق‌های تولید و تخصیص یارانه به صنایع لبنی و دامداران حمایت‌های لازم از این صنعت را داشته باشد.

وی افزود: طبق آمارهای موجود تا قبل از هدفمندی یارانه‌ها مصرف سرانه شیر در کشور حدود ۹۰ الی ۹۵ لیتر بوده که متأسفانه بعد از هدفمندی مصرف به مرز ۸۰ لیتر کاهش پیدا کرده این در حالی است که در برنامه ششم توسعه رسیدن به مرز مصرف سرانه ۱۶۰ لیتر برای هر فرد پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی یادآور شد: کارخانه‌ها رسالت آزمایش و کنترل محصول با کیفیت در اختیار مردم را دارند و از طرفی تجهیزات صنایع تبدیلی کارخانه‌ها تا مرز ۳۰۰ لیتر می‌تواند پاسخگوی نیاز کشور باشد.

وی تصریح کرد: تا زمان توزیع شیر یارانه‌ای تمامی کارخانه‌ها فعال بودند اما به یکباره بعد از هدفمندی یارانه‌ها نیمی از کارخانه‌های صنایع لبنی در تعطیلی به سر می برند که این امر یک فاجعه است و دولت بایستی این صنعت استراتژیک را حمایت کند چرا که در صورت رها شدن جامعه دچار آسیب‌های جدی خواهد شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *