بازگشت مصطفی عزیزی به زندان اوین

مصطفی عزیزی، نویسنده و تهیه‌کننده ایرانی –  کانادایی، روز یکشنبه ۱۵ فروردین‌ماه، به زندان اوین باز می گردد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مصطفی عزیزی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین که از تاریخ ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۴ به مرخصی اعزام‌شده بود، با اتمام مدت مرخصی، خود را به زندان اوین معرفی می کند.

دادگاه تجدیدنظر استان تهران، مصطفی عزیزی، نویسنده و تهیه‌کننده ایرانی – کانادایی را که در دادگاه بدوی به هشت سال حبس تعزیری محکوم‌شده بود به سه سال کاهش داد که  که طبق ماده‌ی ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی از این حکم تنها دو سال از آن قابل‌اجرا می‌باشد.

ماده ۱۳۴ قانون جدید مجازات اسلامی مقرر می‌دارد که در صورت تعدد جرائم مادی از انواع مختلف در مورد همه آن‌ها حداکثر مجازات صادر می‌شود ولی تنها مجازات اشد اجرا می‌شود و البته بقیه مجازات اجرا نمی‌شود.

این زندانی سیاسی، طی دادگاه بدوی، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی به‌قصد اقدام علیه امنیت کشور»، «تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای مجازی» و «توهین به رهبری» به هشت سال زندان محکوم‌شده بود.

لازم به ذکر است که وی بیش از یک سال از محکومیت خود را در زندان اوین سپری کرده است.

مصطفی عزیزی، ۵۳ ساله، نویسنده مجموعه داستان «من ریموند کارور هستم» و تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی مانند مسابقه «دانش و هوش» و سریال «مسافر»، از سال ۲۰۱۰ به کانادا مهاجرت کرده بود. وی روز ۱۲ بهمن سال ۹۳، به فاصله کوتاهی پس از بازگشت از کانادا به ایران، بازداشت شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *