شرایط محیط کار کارگران عسلویه هنوز ناایمن است

منابع کارگری در عسلویه از وضعیت ناایمن کارگران و نادیده گرفتن اصول ایمنی در پروژه‌های در دست ساخت فاز ۱۴ عسلویه خبر می‌دهند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، مسئله نادیده گرفته شدن مقررات مربوط به اصول ایمنی و بهداشت کار در محیط کار و اقامت کارگران شاغل در منطقه ویژه اقتصادی عسلویه موضوع جدیدی نیست اما تصاویری که به تازگی توسط منابع خبری از شرایط کار این کارگران گرفته شده است نشان می‌دهد این مسئله دست کم هنوز در بخشی از فاز ۱۴ عسلویه نایدیده گرفته شده است.

به نقل از کارگرانی که در این محیط‌ ها مشغول کارند گفته می‌شود با وجود انعکاس گزارش هر یک از موارد ناایمن از سوی مسئولان ایمنی (HSE) به پیمانکار و کارفرمایان اصلی اما همچنان وضعیت نامناسب شرایط ایمنی و بهداشت کار ادامه دارد و همین مسئله به عنوان یکی از تهدید‌های بالقوه سلامتی کارگران محسوب می‌شود.

بنا به اظهارات این منابع، خطر خلا ایمنی موجود در محیط کار کارگران عسلویه هنگامی بالاتر می رود که به دلیل اصلاح نشدن این شرایط، کارگران به ناچار رفتار خود را با شرایط محیطی موجود وفق می‌دهند و در نتیجه پس از مدتی تکرار روزانه این رفتارهای پرخطر آنها به عادت تبدیل می‌شوند که قابل سرایت به طیف گسترده ای از کارگران جدید را دارد.

کارگران فاز۱۴ عسلویه

کارگران فاز۱۴ عسلویه

کارگران فاز۱۴ عسلویه

کارگران فاز۱۴ عسلویه

کارگران فاز۱۴ عسلویه

کارگران فاز۱۴ عسلویه

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *