کارگران پیمانی آبفای گرگان سه ماه مزد معوقه طلب دارند

کارگران پیمانی شاغل در شرکت آب و فاضلاب گرگان در استان گلستان که زیر نظر پیمانکار به عنوان تعمیرات و خدمات نصب در سطح شهر گرگان فعالیت می‌کنند از سه ماه پیش حقوق دریافت نکرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، یکی از کارگران آبفای کرگان گفت: “حدود ۱۰۰ کارگر شاغل در شرکت آب و فاضلاب گرگان هستیم که شرکت پیمانکاری که هم اکنون طرف قرارداد کارفرمای اصلی است از ابتدای سال جاری پرداخت دستمزد ما را به تاخیر انداخته است”.

او با بیان اینکه پیمانکار دلیل پرداخت نشدن مطالبات آنها را به بدحسابی کارفرمای اصلی در پرداخت صورت وضعیت‌های مالی مرتبط کرده است؛ افزود: در این بین نه پیمانکارو نه آبفای گرگان در مقام کارفرمای اصلی هیچکدام مسئولیت پرداخت طلب مزدی کارگران را بر عهده نمی‌گیرند.

به نقل از کارگران گفته می‌شود که کارگران پیمانکاری اداره آبفای گرگان علاوه بر سه ماه طلب مزدی و ناقص بودن سوابق بیمه‌ای از بابت امنیت شغلی خود نیز نگران هستند.

به گفته آنان در شرایطی که همه مسئولان استانی و شهرستانی از مشکلات کارگران پیمانی آب و فاضلاب با خبرند اما هنوز بی‌تفاوتی‌ کارفرما در خصوص پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها ادامه دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *