اعتصاب غذای علیرضا گلی پور در زندان اوین

علیرضا گلی پور، زندانی امنیتی محبوس در بند هفت زندان اوین، از روز پنج شنبه ۱۴ مرداد ماه در اعتصاب غذا به سر می برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علیرضا گلی پور، زندانی امنیتی که علیرغم ابتلا به بیماری سرطان در زندان اوین نگهداری می شود، در اعتراض به توقف پروسه درمانی و فشارهای وارده از طرف مسئولین زندان و وزارت اطلاعات، از روز پنج شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۵ دست به اعتصاب غذا زده است. با توجه به سابقه بیماری و گذشت سه روز اعتصاب غذا، وی هم اکنون در وضعیت نامساعد جسمانی به سر می برد.

پبش تر علیرضا گلی پور در نهم خردادماه در بیمارستان خاتم الانبیا وابسته به سپاه مورد عمل جراحی قرار گرفت و پس از چند ساعت در حالتی که همچنان در بیهوشی به سر می برد به زندان برگردانده شد. این این درحالی است که پزشک معالج درباره وضعیت نامساعد جسمانی او هشدار داده و تأکید کرده است که این زندانی باید در بیمارستان تحت نظر و مراقبت ویژه باشد.

تارنگار حقوق بشر در ایران پیش تر طی گزارشی از وضعیت وی در زندان و دلایل بازداشت وی را شرح داده است.

 وی علیرغم وخامت حال بار‌ها از سوی مأموران وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفته است.

شایان‌ذکر است که علیرضا گلی‌پور طی سه سال گذشته به دلیل ممانعت مقامات امنیتی محروم از ملاقات با خانواده‌اش بوده است.

علیرضا گلی‌پور در مهرماه ۱۳۹۱ به دلیل «افشاگری» در مورد چند تن از مسئولین حکومتی توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. این زندانی امنیتی٬ بیش از یک سال از زمان حبس خود را دربند ۲۰۹ زندان اوین گذرانده است که از این مدت ۸ ماه آن در انفرادی بوده است.

لازم به ذکر است که «افشاگری»‌های وی در مورد فسادهای افراد حکومتی مانند «وزیر اطلاعات» و «رئیس‌کل پلیس امنیت استان تهران» می‌باشد.

این زندانی امنیتی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «هواداری از سازمان مجاهدین خلق»، «توهین به رهبری»، «خروج اطلاعات»، «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به ۳۹ سال و نیم حبس و یکصد و هفتاد و ضربه شلاق محکوم شد که این حکم با با اعمال ماده ١٣۴ به ۱۵ سال حبس کاهش یافت.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *