انتقال افسانه بایزیدی به زندان کرمان جهت اجرای حکم

روز پنجشنبه ۱۸ شهریورماه، افسانه بایزیدی، دانشجوی بوکانی، جهت اجرای حکم به زندان کرمان انتقال یافت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، افسانه بایزیدی که پیش تر به اتهام “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری” و “همکاری با یکی از احزاب کرد” به چهارسال حبس و تبعید به زندان کرمان محکوم شده بود، روز پنجشنبه ۱۸ شهریورماه جهت اجرای حکم به زندان کرمان منتقل شد.

خانواده افسانه بایزیدی اعلام داشته اند که وی هم اکنون به دلیل شکنجه‌های اعمال شده در دوران بازجویی و رفتار نامناسب بازجویان در وضعیت نامناسب جسمانی قرار دارد؛ با این حال مسولین هیچ گونه اقدامی جهت بهبود وضعیت او انجام نداده اند.

نیروهای امنیتی، روز پنچم اردیبهشت‌ماه سال جاری، بدون نشان دادن هرگونه مجوز با مراجعه به منزل افسانه بایزیدی، وی را بازداشت و به تفتیش منزل و ضبط وسایل پرداختند.

لازم به ذکر است که در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴، افسانه بایزیدی، در پی صحبت‌های انتقادی در مورد انتخابات در جمعی از دانشجویان، به اداره اطلاعات بوکان احضار و به مدت چند ساعت مورد تهدید و  بازجویی قرار گرفت.

شایان‌ذکر است که افسانه بایزیدی بوکانی که در مهرماه سال ۱۳۹۴ توسط اطلاعات سپاه بازداشت و در تاریخ در ۳ آذرماه به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به دو سال حبس تعزیری محکوم شد. پس از برگزاری دادگاه تجدیدنظر در روز چهارشنبه ۷ دی‌ماه سال جاری، حکم دو سال حبس تعزیری وی در دادگاه نخست به حالت تعلیق درآمد و در‌‌نهایت در روز پنجشنبه ۸ دی‌ماه ۱۳۹۴ از زندان آزاد شد.

این فعال سیاسی پیش‌تر در آبان ماه ۱۳۹۲، به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف حکومت» بازداشت و سپس با تودیع وثیقه‌ای به مبلغ ١٠٠ میلیون تومان از زندان آزاد و به تحمل دو سال حبس تعلیقی محکوم شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *