ممانعت از آزادی یاشار سلطانی علیرغم تهیه وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی

مقامات امنیتی علیرغم تهیه وثیقه، از آزادی یاشار سلطانی، مدیر مسئول سایت معماری نیوز، ممانعت به عمل آوردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، یاشار سلطانی، مدیر مسئول سایت معماری نیوز که در تاریخ ۲۷ شهریورماه، پس از شکایت محمدباقر قالیباف و مهدی چمران و در پی عدم توانایی در تأمین وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی بازداشت شده بود، علیرغم تهیه وثیقه، همچنان در بازداشت به سر می برد.

گفته می شود که روز یکشنبه نزدیکان این فعال رسانه یی برای تودیع وثیقه به دادسرا رفتند، اما به دلیل افزایش وثیقه، وی باردیگر به زندان انتقال یافته است.

وی پیش از این به دلیل افشای لیست واگذاری‌های شهرداری تهران، به دادگاه رسانه تهران احضار شده بود.

سایت «معماری نیوز» در هفته های گذشته اقدام به انتشار گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور کرده بود که براساس آن شهردار تهران ۱،۱۰۰،۰۰۰ متر مربع زمین، خانه ویلایی و آپارتمان به ارزش چند هزار میلیارد تومان به برخی افراد واگذار کرده است. نام برخی از اعضای شورای شهر تهران نیز در این لیست وجود دارد. گفته می‌شود ارزش مالی این واگذاری ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.

انتشار این گزارش واکنش‌های مختلفی را برانگیخت. برخی این مساله را تکذیب کردند و برخی دیگر نیز گفتند سازمان بازرسی در این‌باره از شهرداری تهران سوال پرسیده و گزارشی در کار نبوده است. مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران در این زمینه گفته بود: «اگر علیه هم حرف بزنیم مطمئن باشید که همه بازنده خواهیم بود.»

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در واکنش به این گزارش، این واگذاری‌ها را «قانونی» توصیف کرده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *