کارگران شرکت فراپتروساز بندرعباس معوقات مزدی دارند/نگرانی از مرخصی اجباری

مطالبات مزدی کارگران شرکت فراپتروساز در بندرعباس از تیرماه پرداخت نشده است، این درحالی‌است که کارفرما این کارگران را به مرخصی اجباری فرستاده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، حدود ۶۰ کارگر شرکت فراپتروساز در بندرعباس سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. از قرار معلوم، با خاتمه یک فاز از قرارداد شرکت، کارگران این شرکت از امروز، اول مهرماه، به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند.

این شرکت پیمانکاری که یکی از زیرشاخه‌های شرکت نفت جی است و در اسکله شهیدرجایی بندرعباس کار تعمیر و نگهداری مخازن صادراتی نفت را انجام می‌دهد، دستمزد کارگران را از تیرماه پرداخت نکرده‌ است.

این کارگران ضمن نگرانی از این مرخصی اجباری می‌گویند: به ما گفته شده چند روزی به مرخصی بروید و اگر قرار شد کار ادامه داشته باشد، با شما تماس می‌گیریم.

کارگران فراپتروساز این مرخصی اجباری را به معنای بیکاری می‌دانند و می‌گویند: در روزهای گذشته برای پیگیری مطالبات مزدی خود به کارفرمای مادر یا همان شرکت نفت جی مراجعه کردیم، اما متاسفانه هیچ پاسخی دریافت نکردیم.

از قرار معلوم شرکت فراپتروساز عدم پرداخت صورت‌وضعیت‌ها توسط کارفرمای مادر را دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران عنوان کرده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *