مهوش شهریاری پس از پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت

ساعاتی پیش، مهوش شهریاری، زندانی بهایی، پس از ده روز مرخصی به زندان اوین بازگشت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از بهایی‌نیوز، امروز ۲۴ مهرماه، مهوش شهریاری، یکی از مدیران جامعه بهایی ایران، پس از ۱۰ روز مرخصی به زندان مراجعه کرد؛ با پیگیری خانواده وی دوران مرخصی این شهروند بهایی از ۴ روز به ۱۰ روز افزایش‌یافته بود.

این زندانی بهایی به دلیل نگهداری طولانی‌مدت در زندان و همچنین تغذیه نامناسب به پوکی استخوان شدید دچار شده که منجر به شکستگی لگن وی گشته است.

مهوش شهریاری به همراه فریبا کمال‌آبادی، بهروز توکلی، جمال‌الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی و وحید تیزفهم، عضو هیئتی به نام «یاران ایران» بودند که اداره امور اقلیت بهایی را بر عهده داشت. این شهروند بهایی در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۷ توسط نهادهای امنیتی بازداشت و پس از چندین ماه نگه‌داشته شدن در وضعیت بازداشت موقت به زندان رجائی شهر و پس‌ازآن به زندان قرچک ورامین منتقل شد. این زندانی عقیدتی هم‌اکنون در زندان اوین نگهداری می‌شود.

مهوش شهریاری در مردادماه سال ۱۳۸۹ از سوی قاضی محمد مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، به تحمل ۲۰ سال حبس محکوم شد که این حکم در آذرماه ۱۳۹۴ با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به ده سال تقلیل پیدا کرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *