کارگران ستاره خلیج‌فارس معوقات مزدی دارند/ وضعیت نامعلوم پاداش

کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس سه ماه مطالبات مزدی پرداخت‌نشده دارند. در عین حال پاداشی که قرار بوده به تعدادی از این کارگران پرداخت شود، تاکنون پرداخت نشده‌ است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، به کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در بندرعباس به تازگی دستمزد مرداد‌ماه را پرداخت کرده‌اند و این کارگران که تعداد آن‌ها چند صد نفر است سه ماه دستمزد پرداخت‌نشده‌ دارند.

در عین حال کارگران یکی از شرکت‌های پیمانکاری این پالایشگاه که زیرمجموعه شرکت فلات است، نصف دستمزد مردادماه خود را نیز نگرفته‌اند.

کارگران ستاره خلیج‌فارس می‌گویند: در مورد زمان پرداخت معوقات مزدی هیچ اطلاعی به کارگران داده نشده و روال معمول در این پالایشگاه این است که کارگران از زمان پرداخت مطالبات خود خبردار نمی‌شوند.

علاوه بر عدم پرداخت معوقات مزدی، کارگران این پالایشگاه از مشکلات دیگری نیز سخن می‌گویند؛ یکی از کارگران پیمانکاری این پالایشگاه می‌گوید: حدود ۵۰ روز پیش از این، وزیر نفت از پالایشگاه بازدید کرد و در جریان این بازدید، مقرر شد مبلغی برای پاداش به تعدادی از پرسنل یکی از بخش‌ها اختصاص داده شود.

این کارگر با بیان این‌که این مبلغ، اختصاص داده شد و شرکت‌های پیمانکاری شاغل در آن بخش خاص، لیست کارگران را برای دریافت پاداش به کارفرمایان مادر ارائه دادند، افزود: تاکنون هیچ خبری از این پاداش مقرر نشده  و ما کارگران نمی‌دانیم که چه بر سر این پاداش آمده و چرا تاکنون مبلغی به کارگران پرداخت نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *