تاخیر چهار تا شش‌ماهه دستمزد کارگران شیشه قزوین/ کارگران قراردادی نگران تعدیل هستند

در شرایطی که معوقات مزدی چهار تا شش ماهه کارگران کارخانه شیشه قزوین همچنان پرداخت نشده، این کارگران از تعدیل احتمالی ابراز نگرانی کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران شیشه قزوین از ادامه تاخیر در پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

از قرار معلوم دستمزد شهریور، مهر، آبان و آذر حدود ۲۶۰ کارگر رسمی و قراردادی کارخانه شیشه قزوین به همراه ۶ ماه دستمزد ۶۰ کارگر دیگر که در شرکت‌های پیمانکاری در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند، هنوز پرداخت نشده است.

در عین حال این کارگران می‌گویند که کارفرما قصد داشت تعدادی از نیروی کار قراردادی کارخانه را تعدیل کند و این امکان هنوز فراهم نشده و همین مسئله بر نگرانی کارگران قراردادی افزوده است.

از قرار معلوم کارفرمای شیشه قزوین اعلام کرده که ابتدای دی ماه، حدود ۶۰ نفر از کارگران قراردادی را تعدیل خواهد کرد.

طبق اظهارات آنان، علاوه بر دستمزد این واحد بدهی‌های مالی زیادی بابت تاخیر در پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی و عیدی و سنوات سال‌های گذشته کارگران دارد و در این زمینه می ‌توان گفت با وجود بهبود نسبی تولید در این واحد تولید انواع شیشه هنوز کارفرما در پرداخت مطالبات معوقه کارگران بی‌اعتناست.

به گفته آنان تاخیر‌هایی که در پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها ایجاد شده باعث شد چندین‌بار کارگران در محوطه کارخانه دست به اعتراض صنفی بزنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *