عدم موافقت با اعزام آرش صادقی به بیمارستان برخلاف وعده دادستان تهران

روز گذشته، دادستانی تهران با اعزام آرش صادقی به بیمارستان و مرخصی وی مخالفت نمود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، دادستانی تهران برخلاف وعده خود با اعزام آرش صادقی به بیمارستان مخالفت می‌کند؛ این در حالی است که این زندانی سیاسی بنا بر نظر پزشک متخصص نیاز به رسیدگی فوری پزشکی دارد.

دادستانی تهران دلیلی برای این امر ارائه نکرده و تنها به اینکه «دادستان مخالف است» بسنده کرده‌است.

گفتنی است، شب گذشته این زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین پس از انتقال به بهداری زیر دستگاه اکسیژن قرار گرفت و عفونت ریوی این زندانی همچنان درحال گسترش است.

لازم به ذکر است، ۱۸ دی‌ماه، آرش صادقی برای ساعاتی به بیمارستان طالقانی اعزام شد اما نیروهای امنیتی که در بیمارستان حضور داشتند، با نظر پزشک معالج که خواستار بستری شدن این زندانی سیاسی در بیمارستان شده بود، مخالفت کرده و وی را به زندان اوین بازگرداندند.

آرش صادقی که روز سه شنبه ۱۴ دی‌ماه پس از ۷۲ روز اعتصاب غذا و اعزام گلرخ ایرایی به مرخصیاعتصاب خود را متوقف کرد، با توجه به ازکارافتادن بیش از ٧٠٠ درصد کلیه‌ها، خونریزی معده، کم خونی، چسبندگی روده، آریتمی قلب، عفونت ریه و به‌طورکلی خارج شدن عملکرد بدن از روند طبیعی، در وضعیت وخیمی قرار دارد و می‌بایست برای مدتی طولانی در خارج از زندان تحت درمان قرار گیرد.

این زندانی سیاسی در نامه‌ای که پیش‌تر از سوی تارنگار حقوق بشر در ایران منتشر شد، به‌تفصیل درباره دلایل اعتصاب غذای خود توضیح داده و با انتشار یادداشتی به نقض قانون مکرر در روند پرونده همسرش اشاره کرده بود.

آرش صادقی، فعال سیاسی و دانشجوی اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی به همراه همسرش، گلرخ ابراهیمی ایرایی، در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ توسط قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه بازداشت و یکم دی‌ماه سال ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی»، «تبلیغ علیه نظام» و «تشکیل گروه غیرقانونی» و همسرش به اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» به ترتیب به پانزده سال حبس و شش سال حبس محکوم شدند که این حکم برای آرش صادقی طی دادگاه تجدیدنظر مورد تائید قرار می‌گیرد که با حساب چهار سال تعلیقی در پرونده قبلی حکم به ۱۹ سال حبس افزایش یافت.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *