قاضی صلواتی حکم احمدرضا جلالی، پزشک زندانی را «اعدام» اعلام کرده است

قاضی ابوالقاسم صلواتی به احمدرضا جلالی، پزشک و پژوهشگر ساکن سوئد، اعلام کرده است که حکم او «اعدام» است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، در دیداری با احمدرضا جلالی از او خواسته تا اعتصاب غذایش را بشکند زیرا «با اعتصاب غذا حکم اعدامش تغییر نمی‌کند».

رادیو فردا به نقل از همسر این پژوهشگر محبوس در اوین نوشته است؛ بازپرس ویژه پرونده اعلام داشته حکم او اعدام نیست اما بازجوها بر این حکم اصرار دارند.

احمدرضا جلالی، پزشک و پژوهشگر ساکن سوئد، روز پنجم اردیبهشت امسال در تهران بازداشت شد و از آن هنگام تاکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

آقای جلالی، به گفته همسرش، از ۴۰ روز پیش اعتصاب غذا کرده است.

خانم مهران‌نیا تاکید کرد که همسرش به جز کار علمی، فعالیت دیگری نداشته و اتهام همکاری با کشورهای دشمن درباره او صادق نیست.

احمدرضا جلالی پژوهشگر دانشگاه پیه‌مونته ایتالیا در رشته مدیریت بحران است که در سال‌های اخیر به دعوت نهادهای علمی و پژوهشی و برای شرکت در برنامه‌های تحقیقاتی و آموزشی به ایران رفته بود.

همسر آقای جلالی می‌گوید ورود و خروج او به ایران همواره بدون مشکل انجام می‌شد تا اینکه در سفر آخر بازداشت و بیش از هفت ماه در سلول انفرادی نگهداری شد.

Related posts

1 Comment

  1. محمد

    اقای صلواتی در انگلیس یک دلال به نام احمد رضا ولی الیگودرزی دارد که به زندانی میگوید اعدامت می کنم سپس دلالسش را می فرستد و باجش را می گیرد سپس زندانی را ازاد می کند تا پول نگیرد ول کن نیست تا میتوانید در این خصوص افشاگری کنید خواهید فهمید که من راست می گویم

    Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *