عیسی سحرخیز؛ پایان اعتصاب غذا و دارو پس از یک ماه

عیسی سحرخیز پس از یک ماه اعتصاب غذا، روز گذشته به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، عیسی سحرخیز که در اعتراض به «قانون شکنی‌ها، نقض مفاد قانون اساسی، حقوق شهروندی و حقوق مصرح برای زندانیان سیاسی و مطبوعاتی»‌ دست به اعتصاب غذا زده بود، روز گذشته ۲۵ بهمن ماه، پس از یک ماه، اعتصاب غذای خود را متوقف کرد.

کلمه نوشته است که او همچنین از ۱۵ روز پیش در اعتصاب دارو به سر می‌برد. قبل از شکستن اعتصاب، فشار خون این زندانی سیاسی به ١٨ روی ١٠ و قند خون نیز زیر ٨٠ رسیده بود.

پیش از این عسی سحرخیز گفته بود که دلیل اعتصاب غذای او مخالفت «مقام‌های عالی‌رتبه قضایی و امنیتی از جمله دادستان تهران» با «پیشنهاد کمیسیون پزشکی زیر نظر اداره پزشکی قانونی مبنی بر اعطای شش ماه طول درمان خارج از زندان و بیمارستان» برخلاف مواد فصل سوم ایین دادرسی کیفری است.

این روزنامه نگار زندانی در مورد دلایل اتخاذ چنین تصمیمی توضیح داده است که بر خلاف نص صریح قوانین و مقررات جمهوری اسلامی از جمله مواد فصل سوم قانون أیین دادرسی کیفری در خصوص اعطای انواع مرخصی به زندانیان، طی پانزده ماه گذشته نه تنها از مرخصی اسحقاقی و استعلاجی محروم بوده، بلکه مقام های عالیرتبه قضایی و امنیتی از جمله دادستان تهران با پیشنهاد کمیسیون پزشکی زیر نظر اداره پزشکی قانونی مبنی بر اعطای شش ماه طول درمان در خارج از زندان و بیمارستان، مخالفت کرده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *