۴۰۰ هزار کارگر منتظر پرداخت بدهی‌های وزارت راه هستند

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور راه روستایی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار کارگر پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی منتظر پرداخت بدهی‌های این وزارتخانه هستند، گفت: «قرار بر این بود هزار میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی بابت پرداخت بدهی پیمانکاران راه‌های روستایی پرداخت شود که از این رقم فقط ۱۶۰ میلیارد تومان تامین شد.»

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، حسن میرشفیع در نشست خبری با اشاره به حجم بدهی‌های بسیار زیاد وزارت راه به پیمانکاران گفت: «انتظار داشتیم بدهی پیمانکاران راه‌های روستایی در آستانه عید پرداخت شود و پیمانکاران بتوانند دستمزد و حقوق معوق کارگران خود را در شب عید پرداخت کنند.»

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها با اشاره به شرایط دشوار برای توسعه راه‌های کشور گفت: از بودجه ۱۱۵۰ میلیارد تومانی مصوب سال‌های ۹۴ و ۹۵ برای راه‌های روستایی تنها یک میلیارد آن محقق شده است و در شرایط بحرانی در زمینه پرداخت بودجه قرار داریم.

میر شفیع با اشاره به بدهی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران راه‌های روستایی گفت: امروز بدهی به پیمانکاران راه‌های روستایی به  ۱۵۹۲ میلیارد تومان رسیده است که آقای نوبخت در مردادماه قول پرداخت هزار میلیارد تومانی را از محل اسناد خزانه داده بودند اما متاسفانه هفته گذشته اعلام شد که از این رقم فقط ۱۶۰ میلیارد تومان تامین شده است.

وی با اشاره به حجم بدهی‌های بسیار زیاد وزارت راه به پیمانکاران گفت: انتظار داشتیم بدهی پیمانکاران راه‌های روستایی در آستانه عید پرداخت شود و پیمانکاران بتوانند دستمزد و حقوق معوق کارگران خود را در شب عید پرداخت کنند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور راه‌های روستایی گفت: امیدواریم سازمان برنامه و بودجه بتواند مبلغی را برای پرداخت بدهی پیمانکاران راه‌های روستایی قبل از سال جدید را تامین کند.

وی ادامه داد: پیمانکاران راه‌های روستایی نه تنها مطالبات خود را در ایران مدت دریافت نکرده‌اند بلکه باید پاسخگوی طلبکاران و کارگران خود باشند. بنا بر این قصد داریم لیست پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی که مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند را منتشر کنیم تا کارگران و طلبکاران‌شان تصور ورشکستگی این شرکت‌ها را نداشته باشند. همچنین بتوانیم از حیثیت کاری‌شان دفاع کنیم.

میرشفیع ادامه داد:‌ امروز ۴۰۰ هزار کارگر باید از پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی حقوق دریافت کنند که هنوز وزارت راه نتوانسته بدهی این افراد را بپردازد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *