اعمال فشار و تهدید محمد مهاجر، فعال تلگرامی، در زندان اوین

محمد مهاجر، فعال تلگرامی محبوس در بند هشت زندان اوین، به علت اعتراض و درگیری لفظی با مسئول سالن ملاقات زندان اوین به شورای انضباطی فراخوانده شد و مسئولین زندان این زندانی سیاسی را به محروم شدن از حق ملاقات و آزادی مشروط تهدید کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمد مهاجر، فعال تلگرامی که در شهریور ماه سال ۹۵ به علت فعالیت تلگرامی بازداشت و سپس به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شد،  در پی اعتراض به مسئول سالن ملاقات زندان اوین در خصوص عدم رعایت وقت قانونی ملاقات و همچنین خودداری از پوشیدن لباس زندان در زمان ملاقات، به شورای انضباطی فراخوانده شد.

مسئولین شورای انضباطی محمد مهاجر را تهدید کرده‌اند که وی در آینده حق ملاقات با خانواده و آزادی مشروط نخواهد داشت.

محمد مهاجر، ۲۳ ساله، در شهریور سال ۹۵ بازداشت و پس از یک ماه بازجویی، به بند هشت زندان اوین انتقال یافت.

این فعال تلگرامی که هم اکنون در بند هشت زندان اوین به سر می‌برد، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهامات «توهین به مقدسات»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «توهین به رهبری»  به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

پرونده این فعال تلگرامی، در شعبه یک بازپرسی و از سوی بازپرس «علی قرائت کار» تحت بررسی قرار گرفته و جلسه رسیدگی به اتهامات او نیز در شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه سال ۹۶ برگزار گشته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *