تعیین وقت دادگاه تجدیدنظر برای سه فعال تلگرامی محکوم به ۳۶ سال حبس

زمان دادگاه تجدیدنظر محمد مهاجر، علیرضا توکلی و محمدمهدی زمان زاده، سه فعال تلگرامی محبوس در بند هشت اوین، روز سه شنبه ۲۴ خردادماه تعیین شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر محمد مهاجر، علیرضا توکلی و محمدمهدی زمان زاده، سه فعال تلگرامی، ۲۴ خردادماه در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار خواهد شد؛ این فعالین محبوس در بند هشت اوین از سوی دادگاه بدوی هر کدام به ۱۲ سال حبس محکوم شده‌اند.

اتهامات این شهروندان از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران «توهین به مقدسات»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «توهین به رهبری» عنوان شده است.

پرونده این سه فعال تلگرامی، در شعبه یک بازپرسی و از سوی بازپرس «علی قرائت کار» تحت بررسی قرار گرفته و جلسه رسیدگی به اتهامات آنان نیز در شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه سال ۹۶ برگزار شده است.

علیرضا توکلی، ۲۳ ساله، مدیر یک کانال تلگرامی، در ۱۲ مردادماه ۹۵ بازداشت و پس از شش ماه بازجویی به بند هشت زندان اوین منتقل شده است.

محمد مهاجر، ۲۳ ساله و محمدمهدی زمان زاده ۲۳ ساله نیز در شهریور سال ۹۵ بازداشت و پس از یک ماه بازجویی، به بند هشت زندان اوین انتقال یافته‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *